Термінали України
Українська Чорноморська Індустрія (УЧІ)
Приндіпровський ОЕЗ
Полтавський ОЕЗ
Ізмаїльський торговельний склад
Іллічівський зерновий термінал (ІЗТ)
ДП Караванський Спиртовий Завод
Актуальні закупівельні ціни на зернових терміналах та портах України
Україна є одним з основних експортерів зерна у світі. Саме від експорту залежить розвиток нашої аграрної сфери.
Зернові термінали – це комплекси для прийому, зберігання та відвантаження зерна на судно-зерновіз. Сучасні термінали в Україні можуть працювати з різними видами транспорту: автомобільний, залізничний та морський.
До ТОП-5 українських портів входять Південний, Миколаївський, Одеський, Чорноморський та Маріупольський.
Зернові термінали та порти України: особливості та види
ММТП-ТОВ «Грінтур-ЕКС» – зерновий термінал на території Миколаївського морського порту. Він включає три залізничні колії для прийому вагонів з зерном, дві станції для розвантаження автомобілів та навантажувальну машину.
Долинський елеватор знаходиться у Кіровоградській області у м. Долинська. У його зерносховищах може зберігатися чотири види зернових культур, до 166 тис. тонн одночасно.
«Олсідз Блек Сі» – портовий елеватор в Одеській області, який одночасно зберігає до 85 тис. тонн зерна. Цей елеватор приймає вантаж із вагонів до 2 тис. тонн на добу, з автомобілів – 3 тис. тонн на добу. За одну годину завантажується на судно до 850 тонн зерна.
ТОВ «МСП Ніка-Тера» – потужний морський порт на березі Бузького лиману, який надає послуги із перевалки і зберігання зерна та інших вантажів. Інфраструктура порту включає 8 причалів сукупною довжиною 1600 м, вантажо-розвантажувальний комплекс, машини для навантаження до 3 культур на одне судно одночасно.
ТОВ «ТIС-Зерно» – зерновий термінал на території одеського порту «Південний» площею 14 га. Цей термінал спеціалізується на перевалці та зберіганні зернових культур. Одночасно може зберігатися до 460 тис. тонн зерна.
Миколаївський КХП, розташований на півдні Миколаївської області, оснащений навантажувально-розвантажувальним комплексом, складом для зберігання зерна обсягом до 142 тис. тонн.
Бердянський морський торговельний порт – один із двох портів Азовського моря. Він оснащений 9 торговими причалами, навантажувально-розвантажувальним комплексом та складами для зберігання площею 13,9 тис. кв. м.
Зернові термінали та порти України займають передове місце у сфері виробництва та продажу зерна. Завдяки їм наша держава може експортувати продукцію за кордон та займати провідну позицію серед усіх країн-експортерів зерна.
Які зернові термінали та порти України ви можете порекомендувати?
Компанія «Агро Провіжн» понад п’ять років займається торгівлею зерна в Україні. Ми закуповуємо різні культури в українських аграріїв та співпрацюємо з багатьма портами та терміналами, серед яких ММТП – ТОВ «Грінтур-ЕКС», Долинський елеватор, Олсідз Блек Сі, ТОВ «МСП Ніка-Тера», ТОВ «ТIС Зерно», Миколаївський КХП, Бердянський морський торговельний порт та багато інших, з якими ми можемо працювати під час сезону. Кожен із цих терміналів має склади для зберігання зерна, обладнання для чистки й сушки та навантажувально-розвантажувальний комплекс.
Чи є список з назвами та адресами терміналів і портів?
В Україні є 13 портів, більшість з яких має зернові термінали. Найбільш потужними терміналами визнані ТОВ «ТIС Зерно», ММТП – ТОВ «Грінтур-ЕКС» та ТОВ «МСП Ніка-Тера». На сайті «Агро Провіжн» розміщено список усіх зернових терміналів та портів, з якими співпрацює наша компанія на даний момент (це список може мінятися під час закупівлі тієї або іншої культури).
Також під кожною назвою терміналу або порту вказано адресу, на яку можна натиснути, щоб миттєво переглянути його розташування на карті та прокласти оптимальний маршрут, що дозволить вирахувати приблизну відстань від Вашого господарства до пункту прийому культури і визначити приблизну вартість транспортування продукції.
Яка відмінність між ними?
Кожен термінал має свою інфраструктуру і потужність. Зернові термінали працюють з різними видами транспорту: залізничним, морським та автомобільним. Більшість із них надають послуги чистки та сушки зерна. Порти відрізняються кількістю причалів, оснащенням та можливістю одночасного навантаження декількох видів зернових культур.
Чи допомагаєте ви з оформленням документів для перевезення?
Компанія «Агро Провіжн» супроводжує виробника на кожному етапі продажу зерна. Ми організовуємо перевезення від виробника сучасними машинами, допомагаємо зібрати та оформити усі необхідні документи на перевезення. Кожен аграрій може отримати безкоштовну та детальну консультацію щодо продажу зерна, нових технологій вирощування й поради щодо використання добрив. Також наші співробітники допоможуть підібрати оптимальний термінал чи порт в залежності від різних факторів чи побажань нашого партнера.