Ми працюємо! Актуально на 04 Червня

ВРУ прийняла законопроект про зниження ПДВ для аграріїв

21.12.2020

Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №3656, який знижує ставку ПДВ з 20% до 14% при експорті агропродукції.

Про це стало відомо на засіданні Верховної Ради України, яке відбулося 17 грудня.

«За» ухвалення законопроекту проголосували 255 нардепів, при необхідному мінімумі в 226 голосів, 2 нардепа проголосували проти, ще 47 — утрималися, а 35 — не голосували взагалі.

Депутат партії «Слуги народу», голова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатська аграрна рада» Андрій Богданець в інтерв’ю AgroPolit.com розповів, що найбільшу вигоду від прийняття законопроекту №3656 «Про зниження експортного ставки ПДВ з 20% до 14%» отримають великі переробники агросировини.

«Зниження ставки експортного ПДВ автоматично посилює конкурентоспроможність великих компаній експортерів зернових та олійних, тому що їх продукція автоматично здешевлюється на певний відсоток на міжнародному ринку. Але ми розуміємо, якщо щось обрізати, то хтось за це повинен заплатити в результаті. Хто? Заплатить традиційно дрібний виробник (перш за все, аграрій), у якого ці великі компанії закуповують сировину для переробки (ріпак, соняшник). Тому виграють переробники соняшнику, ріпаку, які продовжують заробляти собі капітали за рахунок дрібних», — вважає Андрій Богданець.

Джерело