Ми працюємо! Актуально на 29 Березня

В Мінекономіки розповіли про результати обговорення розвитку агросектора України

17.02.2021

16 лютого пройшло чергове обговорення програми «Розвиток агросектора України 2030».

На засіданні експертної групи обговорювали питання відкриття нових ринків, проблем доданої вартості в сільському господарстві, розвитку ефективного зрошення земель децентралізації земельного ринку.

Бере участь в обговоренні заступник міністра економіки Тарас Висоцький, зазначив що минулий рік пройшов в плідної спільної роботи уряду з профільними організаціями в частині нарощування обсягів, розширення напрямків і поновлення інституції держпідтримки. Підготовлено дорожні карти пріоритетних векторів розвитку агросектора. Цей рік буде присвячений імплементації напрацювань на законодавчому рівні.

З 2021 року почнеться реалізація програми Стратегічною продовольчої безпеки України до 2030 року. Готовність бути активним учасником міжнародної системи продовольчої безпеки повинна базуватися на міцній впевненості у внутрішній, зазначив заступник міністра.

Серед основних пріоритетів розвитку сільського господарства України Висоцький позначив відкриття агрострахового ринку, підтримка розвитку національної системи зрошення, тваринництва та пріоритетних областей овочівництва, органічного агросектора.

Окремо чиновник відзначив ефективність реалізації Аграрного реєстру, земельної реформи, і дерегуляції галузі.

Колега Тараса Висоцького, заступник міністра мінекономіки Сергій Глущенко, акцентував увагу на важливості, для агросектора зокрема і української економіки в цілому, завершення всіх законодавчих процедур щодо Угоди про асоціацію з ЄС в частині дотримання санітарних і фітосанітарних стандартів. Це передбачає імплементацію більше 250 різних профільних актів Євросоюзу, з яких 60% вже впроваджені в законодавче поле країни.

Головна мета, за словами Глушенко, стати надійним міжнародним експортером сільськогосподарської і їжі продукції світового рівня якості. Це стане можливим при впровадженні інноваційних технологій в рослинництві та тваринницькому секторі, а також заходів щодо належного виконання міжнародних фітосанітарних норм.

Джерело