Ми працюємо! Актуально на 04 Червня

Урожай озимої пшениці здатний поліпшити економіку

11.06.2021

Озима пшениця – один з найбільш цінних продуктів українського агробізнесу. Восени минулого року по всій країні було висіяно понад 6 млн га озимої пшениці, а лідером рейтингу по площі посівів стала Запорізька область.

Традиційно на врожай озимої пшениці покладаються величезні надії, адже цей продукт – основа експортної діяльності аграріїв.

Враховуючи погодні умови, прогнози експертів мають вкрай позитивний характер: посівна стартувала й закінчилася згідно з нормативами, а процес зростання та вегетації супроводжувався теплою погодою, достатньою кількістю вологи та сонця. Минула осінь відрізнилася рекордними показниками температури, й навіть в жовтні температура повітря була максимально комфортною для гармонійного розвитку озимої пшениці. Та й нинішня весна збагачує посіви великою кількістю вологи. Як би не надмірним.

В будь-якому разі нестабільність погодних умовах може призвести до погіршення стану посівів. На початку червня фіксуються значні коливання температури, мають місце і шквальні вітри, а в деяких регіонах – навіть випадання снігу. Такі чинники призведуть до послаблення озимої пшениці та збільшення її чутливості до хвороботворних організмів. Хоча є і плюс такої погоди: скорочення кількості бур’янів і шкідників на полях.

Особливого значення стан озимої пшениці набуває на тлі попередніх змін в політиці зерна. Недавня зустріч представників міністерства економіки і членів міжнародних організацій відкриває нові горизонти для аграрної сфери України. Завдяки озимій і яровій пшениці, ячменю й іншим стратегічним культурам наша країна вносить вагомий внесок в забезпечення всесвітньої продовольчої безпеки. 

На даний момент наш курс лежить у бік зміцнення позицій на міжнародному ринку, пошуку і впровадження нововведень, а також – на діджиталізацію сертифікатів якості українського зерна. Це дуже зручно для самих аграріїв і спрощує їх роботу, а як слідство – і економіку країни. Хороший урожай важливий не лише для експорту і міжнародних ринкових відносин, але і для стабілізації внутрішньої економіки. Як показують останні дані, зростання цін минулого місяця склало цілих 1,3%, при цьому ціна на хліб зросла майже на 1%, а вартість макаронних виробів – на 1,3%. Експерти впевнені, що хороший урожай озимої пшениці й інших культур в Україні здатний змінити ситуацію в кращу сторону.