Українські аграрії встановлюють рекорди

08.10.2021

За даними Державної митної служби, станом на 6 жовтня українські аграрії зібрали рекордний врожай пшениці, ячменю та кукурудзи. Причому рекорд відноситься і до самої врожайності, і до валового збору, і до об’ємів експорту. Враховуючи досить високі експортні ціни, можна розраховувати на гарну виручку.

З початку літа і по сьогоднішній день вже було експортовано понад 15 мільйонів тонн зернових і зернобобових культур (один лише експорт української пшениці цього року перевищив 9 млн тонн). Як повідомляє прес-служба Мінагрополітики України, в одному лише жовтні відвантаження українського зерна складе не менше 185 тис. тонн.

Середній показник врожайності пшениці складає 4,5 тонни з гектара, що на 18% більше, ніж було в 2020 році, а показник врожайності зернобобових на 15% перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

На сьогодні за кордон було відправлено 9 млн тонн пшениці (майже на 400 тис. тонн більше торішніх показників), 4 млн тонн ячменю (на 1 млн тонн більше), 43 тис. тонн жита (на 41 тис. Тонн більше) і 1,5 млн тонн кукурудзи (на 753 тис. тонн більше). Якщо ж говорити про борошно, то загальний обсяг його експорту на 6 жовтня досяг позначки в 37 тис. тонн, проте тут показники трохи менші за торішні — на 15 тис. тонн.

Цього року ціни на сільськогосподарську продукцію на світових ринках значно зросли, і разом з рекордним врожаєм на українських фермерів чекає надзвичайно хороший прибуток, адже левова частка української аграрної продукції вирушає на експорт. Як прогнозують в Мінагрополітиці України, за кордон відправиться не менше 50% врожаю. В той же час на внутрішньому ринку ціни падати не поспішають і можуть неприємно здивувати.

Відмінний урожай був не лише у пшениці. Українські аграрії зібрали не менше 10 млн тонн ячменю, що на 33% більше, ніж було зібрано минулого року — це історичний максимумом по збору цієї культури. Також було зібрано 43 мільйони тонн кукурудзи, що на 41% більше, ніж минулоріч. Не менш гарним буде і врожай соняшника — хоча його збір ще не завершився, на рекордний врожай можна розраховувати і тут.