Ми працюємо! Актуально на 29 Січня

Україна експортує понад 3 млн тонн пшениці

27.08.2021

З кожним роком обсяг експорту українських зернових культур лише зростає. Сьогодні наша країна вважається четвертим за величиною експортером продовольства в країни Європейської співдружності, причому такі позиції зберігаються вже впродовж п’яти років поспіль.

Цьогоріч ми вже відправили 6,5 млн тонн вантажів, що на 2% більше торішніх показників – і це лише на 25 серпня. До кінця року ця цифра зросте. За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, підтверджуваною Державною фіскальною службою, з початку сезону українські аграрії відправили за кордон понад 3 млн тонн пшениці, понад 2,2 мільйони тонн ячменю (а це на 14% більше, ніж минулого року), 6,8 тис. тонн жита (на 12% більше), 1,2 млн тонн кукурудзи (вдвічі більше).

Якщо говорити про борошно, то з початку сезону на експорт пішло 19,4 тис. тонн, але тут виходить на 40% менше, ніж за той же час минулого року. Багато в чому такі великі об’єми українського експорту пояснюються досить значною лібералізацією торгівлі з боку ЄС. Договір про асоціацію із самого початку був асиметричний, тобто Європейський Союз діяв лояльніше, допомагаючи Україні й сприяючи її економічному розвитку.

Як вже було сказано вище, в 2021 році Україна експортувала в ЄС більше трьох мільйонів тонн пшениці, проте це на 20% менше, ніж минулого року. Пояснюється це в першу чергу тим, що країни самого ЄС стали експортувати більше пшениці і лише за минулий тиждень відправили за межі Європи близько 200 тис. тонн пшениці. В результаті загальний експорт європейської пшениці в 2021/22 маркетинговому році зріс до відмітки в 2,4 млн тонн, що значно більше торішніх показників за той же період.

Найбільше пшениці з території ЄС було вивезено з Франції (це близько 85 тис. тонн). З Литви на експорт пішло трохи більше 38 тис. тонн, з Болгарії – 31, а з Польщі – майже 25 тис. тонн.

За даними низки незалежних експертів та аналітиків Міністерства аграрної політики і продовольства України, в цьому маркетинговому сезоні основними імпортерами європейської пшениці стали Південна Корея та Алжир. До Кореї відправилося близько 410 тис. тонн зерна, а в Алжир – 308 тис. тонн.  Враховуючи щорічно зростаючий попит на зерно, Україна може значно наростити експорт і, відповідно, прибуток – як на рівні національного валового доходу, так і на регіональному рівні: займатися виробництвом зерна стає вигідно, і багато українських аграріїв вже заробляють на цьому!