Ми працюємо! Актуально на 04 Червня

Україна може втратити лідерство на ринку імпорту ріпаку в Європу

07.12.2020

Україна знаходиться на межі ризику, щоб втратити позицію лідера найбільшого експортера ріпаку в Європу. Такий прогноз зробили аналітики компанії Аргус Медіа.

Причиною цього може стати різке зниження кількості посівних площ, а також різні виробничі ризики.

Згідно з аналітичними даними, станом на 23 листопада, в Україні було засіяно ріпаком понад 880 тисяч гектарів. Однак ця цифра лише 87% від загального початкового прогнозу. Також це на 27% менше, ніж показники аналогічного періоду минулого року.

Різке зниження посівних площ під ріпак викликано побоюваннями українські аграріїв через найнижчий показник врожайності за останні 6 років. Також ключову роль в цьому питанні зіграли погодні умови.

Ріпак на сьогоднішній день менш приваблива культура для фермерів з фінансової точки – в період з 1 липня по 23 листопада ціни на цю культуру зросли лише на 6%, в той час як закупівельні ціни на пшеницю підвищилися на 37%. А на такі культури, як кукурудза і соняшник і зовсім на 51% і 81% відповідно.

Найбільші показники скорочення посівних площ зафіксовані в Миколаївській і Одеській областях.

На тлі всіх цих проблем Україна може втратити лідируючу позицію з експорту рапс в країни Європейського союзу, що також може негативно вплинути на європейський ринок. Найближчим конкурентом по поставкам ріпаку є Канада, яка може скористатися моментом.

згідно з даними Європейської комісії

Відзначимо, що від 85% до 95% від загального обсягу ріпаку Україна відправляє в Європу.

Джерело