У 2021 році Україна може встановити рекорд врожайності зернових і масляних культур

Посівна в Україні активно наближається до свого завершення, навіть незважаючи на непередбачені погодні умови і фактичну затримку в два тижні. Згідно з даними «Посівна онлайн», одна з найбільш затребуваних і цінних культур цього року – пшениця – посіяна вже на 100% від плану.
На даний момент ярової пшениці засіяні більше 175 тис. га, а озимої – 6,7 млн га. Враховуючи важливість пшениці для українського сільського господарства і економіки, такі цифри вселяють великі надії на майбутній врожай.
Чималі й навіть величезні надії та плани озвучив і Роман Лещенко – міністр продовольства і аграрної політики України. На одній з останніх прес-конференцій він заявив, що наша країна має усі шанси на встановлення нового абсолютного рекорду по врожайності зернових і масляних культур. Передбачається, що цього року ми можемо розраховувати більше, ніж на 100 млн тон врожаю. Порівняно з торішніми показниками (понад 96 млн тон), потенційний врожай 2021 року може бути максимальним за всю історію, а це означає процвітання агробізнесу, поліпшення економіки й стабільність на зовнішньому і внутрішньому ринку.
Особливо сильно такий врожай позначиться на міжнародних ринкових відносинах і експортній здатності України. Адже навіть при значно менших об’ємах торішнього врожаю українська продукція має величезний попит по всьому світу. Як доказ – недавня статистика по експорту пшениці та борошна. Аналітики підрахували, що з початку цього маркетингового року Україна вже реалізувала близько 110 тис. тон борошна, з них пшеничного – понад 108 тис. тон. Переконливі показники.
Хоча обсяг експортованих зернових культур дещо впав у порівнянні з минулим роком, Україна вже реалізувала близько 90% запланованої кількості пшениці, а саме – 15,65 млн тон з гранично допустимих 17,5 млн тон. Головними імпортерами нашого зерна залишається Індонезія, Китай, Бангладеш і Єгипет. Хоча рейтинг щороку трохи міняється, основні покупці нашої продукції залишаються незмінними.
Встановлення рекорду врожайності для нас стало не просто примарною мрією, а реально досяжною метою. Єдиний некерований і непідвладний нам чинник, здатний перешкодити реалізації такої мети – це погода. Тому вже після завершення посівної доля врожаю буде на плечах не лише аграріїв, але й метеорологів. Сподіватимемося, що погода не підкачає!