Ми працюємо! Актуально на 04 Червня

Судовий процес про банкрутство Kernel Holding несе катастрофічні наслідки, – адвокат

28.12.2020

Саме існування судового процесу про банкрутство Kernel Holding S.A., яка є засновником агрохолдингу «Кернел», за позовом Михайла Стадника має катастрофічні наслідки.

Про це заявив адвокат Kernel Holding S.A. Франсуа Кремер (François Kremer) в листі до президента колегії адвокатів Люксембургу, що є в розпорядженні журналістів.

Відзначається, що сума, про яку йде мова в суперечці, становить $31,51 млн. Адвокат заявив, що фінансове становище компанії «Кернел» дозволяє легко впоратися з ситуацією, про що компанія заявляла раніше.

У той же час, юридичний представник компанії зазначив, що «Кернел» залучає фінансування на міжнародних ринках капіталів, а також має два кредити від «Європейського інвестиційного банку».

«У відповідних договорах є положення про порушення зобов’язань. Отже, сам факт неотримання протягом 10 днів рішення суду про визнання заяви про банкрутство необґрунтованим призведе до необхідності негайного погашення даного кредиту», — вказується в листі адвоката.

При цьому, як пояснив адвокат, на підставі сукупності положень про перехресне невиконання зобов’язань доведеться негайно погашати і інші кредити «Кернел».

«Компанія «Кернел» ризикує стати банкрутом через сам факт ініціювання адвокатом П’єром Ройтером (Maître Pierre Reuter) необґрунтованого виклику в суд», — заявив адвокат компанії.

Відзначається, якщо всупереч очікуванням буде прийнято рішення про виконання судового рішення, винесеного в іншій державі, судові органи повинні будуть винести постанову про те, кому компанія «Кернел» повинна буде здійснити виплату.

Крім того, паралельно триває розгляд справ про виконання судового рішення, винесеного в Швейцарії, де виникла аналогічна проблема.

«У такій складній з точки зору процедури ситуації позивач направив виклик до суду в зв’язку з визнанням банкрутства. Це чистої води злісна витівка, а можливо і спроба зробити ринкову махінацію. Клопотанням про визнання банкрутом не передували ні напрямок попередження боржника, ні офіційного вимоги», — вважає адвокат «Кернел».

Згідно з листом, юридичний представник просить голову колегії адвокатів Люксембургу звернутися до позивача, і настояти на тому, щоб він відмовився від позову про визнання банкрутом Kernel Holding S.A.

Джерело