Ми працюємо! Актуально на 04 Червня

Спекотна погода піднімає ціни на пшеницю

25.06.2021

Завершення дощової погоди багато хто сприйняв оптимістично, проте зростання стовпчика термометра до відмітки вище 30 градусів виправило ситуацію зовсім не так, як того б хотілося. Гостріше ситуація з погодою простежується в Сполучених Штатах, де прогнози сприятливої погоди з сильними дощами призвели до зростання цін на сою та кукурудзу.

У районах, де вирощується ярова пшениця (Американські рівнини), дощів практично не було, і через прогнози до 30-35 °С і продовженням спекотної погоди без опадів стан посівів лише погіршуватиметься.

Прибирання озимої пшениці в Сполучених Штатах вже йде повним ходом, і поки що врожайність знаходиться в прийнятних межах, проте, на думку ряду фермерів, вміст білку в ній набагато нижче звичайного. Прогнозована жара з одного боку і зростання закупівельних тендерів з іншого боку дали додаткову підтримку пшеничним котируванням на американських біржах.

Так, липневі ф’ючерси піднялися на 4 долари за тонну м’якої озимої пшениці в Чикаго, на 6 доларів за тонну твердої озимої пшениці в Канзас-Сіті і на 8 доларів за тонну твердої ярової пшениці в Міннеаполісі.

Гарна погода й такі ж сприятливі погодні прогнози зростання перехідних запасів через знижені темпи експорту під завершення сезону значно вплинули на вартість пшениці з Європи. Так, вересневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю знизилися на чверть євро за тонну й досягли відмітки в 206 євро. Плюс до всього до кінця тижня котирування отримають додаткову підтримку з боку раніше оголошених тендерів по закупівлі.

Цікава ситуація відбувається і з чорноморською українською пшеницею. Через рясні дощі її ще не почали збирати на відміну від ячменю. Очікується, що вони йтимуть упродовж тижня й можуть значно погіршити якість зерна.

В будь-якому разі, ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго виросли: вартість липневих піднялася на 1 долар за тонну (в результаті вартість піднялася до 250 доларів), а вартість грудневих – на 0,5 доллара, до 260 доларів за тонну.

Пропозиції по чорноморській пшениці стабілізувалися на відмітці в 250 доларів, внаслідок чого закупівельна вартість продовольчого зерна в українських портах піднялася в середньому до 230 доларів за тонну, а фуражного, навпаки, знизилася на 10 доларів за тонну. Це пов’язано з тривалими дощами і найближчим прогнозом: зайва волога негативно позначиться на пшениці в полях і підніме відсоток фуражного зерна.