Спекотна погода піднімає ціни на пшеницю

Завершення дощової погоди багато хто сприйняв оптимістично, проте зростання стовпчика термометра до відмітки вище 30 градусів виправило ситуацію зовсім не так, як того б хотілося. Гостріше ситуація з погодою простежується в Сполучених Штатах, де прогнози сприятливої погоди з сильними дощами призвели до зростання цін на сою та кукурудзу.
У районах, де вирощується ярова пшениця (Американські рівнини), дощів практично не було, і через прогнози до 30-35 °С і продовженням спекотної погоди без опадів стан посівів лише погіршуватиметься.
Прибирання озимої пшениці в Сполучених Штатах вже йде повним ходом, і поки що врожайність знаходиться в прийнятних межах, проте, на думку ряду фермерів, вміст білку в ній набагато нижче звичайного. Прогнозована жара з одного боку і зростання закупівельних тендерів з іншого боку дали додаткову підтримку пшеничним котируванням на американських біржах.
Так, липневі ф’ючерси піднялися на 4 долари за тонну м’якої озимої пшениці в Чикаго, на 6 доларів за тонну твердої озимої пшениці в Канзас-Сіті і на 8 доларів за тонну твердої ярової пшениці в Міннеаполісі.
Гарна погода й такі ж сприятливі погодні прогнози зростання перехідних запасів через знижені темпи експорту під завершення сезону значно вплинули на вартість пшениці з Європи. Так, вересневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю знизилися на чверть євро за тонну й досягли відмітки в 206 євро. Плюс до всього до кінця тижня котирування отримають додаткову підтримку з боку раніше оголошених тендерів по закупівлі.
Цікава ситуація відбувається і з чорноморською українською пшеницею. Через рясні дощі її ще не почали збирати на відміну від ячменю. Очікується, що вони йтимуть упродовж тижня й можуть значно погіршити якість зерна.
В будь-якому разі, ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго виросли: вартість липневих піднялася на 1 долар за тонну (в результаті вартість піднялася до 250 доларів), а вартість грудневих – на 0,5 доллара, до 260 доларів за тонну.
Пропозиції по чорноморській пшениці стабілізувалися на відмітці в 250 доларів, внаслідок чого закупівельна вартість продовольчого зерна в українських портах піднялася в середньому до 230 доларів за тонну, а фуражного, навпаки, знизилася на 10 доларів за тонну. Це пов’язано з тривалими дощами і найближчим прогнозом: зайва волога негативно позначиться на пшениці в полях і підніме відсоток фуражного зерна.