Ранній збір врожаю зернових і зернобобових перевершує усі очікування!

03.09.2021

В Україні активно проходить аналіз першого збору врожаю в цьому маркетинговому році. Усі ранні зернові та зернобобові вже зібрані. Проаналізувавши кількість культур, що намолотили, Міністерство аграрної політики і продовольства в особі Романа Лещенко зробило висновок, що цього року аграрії зібрали рекордну кількість ранніх культур – 44,8 млн тонн.

Ніколи ще в історії України не спостерігалася така висока врожайність! Із загальної кількості зернових пшениці зібрано 32,8 млн тонн. Серед усіх областей лідером по коефіцієнту врожайності цієї культури стала Хмельницька область – там середній показник складає 65,2 ц/га. Ячменю теж зібрано немало – 10,094 млн тонн. Найбільша врожайність спостерігається в Київській області – 57,2 ц/га.

Оскільки зерно встигли не лише зібрати, але й намолотити, можна зробити висновки і відносно обсягів обмолоту по усіх областях України. Явним лідером стала Одеська область з намолотом в 4,1 млн тонн. Недалеко в рейтингу знаходяться і Херсонська, Харківська, Запорізька, Дніпропетровська і Миколаївська області з показником в 3 млн тонн зернових.

Невдалим став врожай в західних областях: Закарпатській, Львівській, Волинській, Чернівецькій і Рівненській областях. Там кількість зібраного зерна коливається від 92 до 810 тисяч тонн. Незважаючи на це, загальний показник країни дійсно показав, що сільське господарство України розвивається з кожним роком.

Такі великі об’єми врожаю вкрай потрібні Україні на світовому ринку, адже, згідно з останніми прогнозами, наступного року споживання зернових культур буде на 1,4% вище, ніж у 2020/2021 роках і стане рекордним в історії людства. Найбільше виросте використання кукурудзи та сорго. Оскільки ціна на пшеницю зараз підвищена, чекати значного приросту в її споживанні не варто. Відносно ячменю, хоча використання його трохи знизиться через скорочення виробництва, його популярність все одно залишиться на досить високому рівні.

Серед позитивних моментів є й деякі розчарування. Як повідомила Марія Колісник, що є заступником директора компанії «Проагро Груп», незважаючи на великий врожай, ціни на зерно в країні все одно можуть рости. Здебільшого це залежить від змін на міжнародному ринку: якщо там ціна на зернові збільшиться, фермери не знижуватимуть її при продажі українським переробним компаніям.