Ми працюємо! Актуально на 29 Січня

Посуха в США призвела до спустошення посівів кукурудзи

20.08.2021

За даними Міністерства сільського господарства США, цього року очікується небувалий врожай кукурудзи та сої – американські фермери зберуть чи не рекордний врожай за останні двадцять років! В той же час не все так веселково, і, коли б не постійно спекотна й суха літня погода, втрати було б набагато менші.

Особливо яскраво ситуація простежується з пшеницею – через посуху її втрати склали мінімум 25-30% майбутнього врожаю. Ці три культури, кукурудза, соя та пшениця, можна назвати найширше вирощуваними в країні. Кукурудза та соя використовуються для годування худоби та в харчовій промисловості, як і пшениця, яка на додаток часто йде на експорт.

Незважаючи на значні втрати через посуху Міністерство сільського господарства США оцінило майбутній врожай кукурудзи в 15 мільярдів бушелів, врожай сої в 4,5 мільярда бушелів, а обсяги пшениці – в 1,7 мільярда бушелів. Навіть з урахуванням втрат через посуху це значні об’єми. Експерти оцінюють врожай кукурудзи як другий за величиною за всю історію спостережень, а врожай сої – третій. Коли б не аномальна спека, на аграріїв би чекав заслужений рекорд.

А ось пшениці тут не пощастило: її обсяги будуть найнижчими вперше з 2002 року, коли об’єми зібраного врожаю ледве досягли 1,6 мільярда бушелів.

Такий значимий об’єм врожаю кукурудзи в першу чергу пояснюється тим, що аграрії дуже вчасно відреагували на попит з боку виробників, переробників і експортерів тваринницької продукції й цього року збільшили об’єми посівів. Великі площі та підходяща погода й вивели кукурудзу в лідери сезону.

Враховуючи збільшений попит, на думку економістів Міністерства сільського господарства США, средньосезонні ціни на кукурудзу, сою та пшеницю цього року будуть одними з найвищих з часів товарного буму в 2013 і 2014 роках.

Найбільший врожай кукурудзи очікується в Ілінойсі, Індіані та Огайо, не менш гарні результати покаже Айова, Небраска та Міннесота. Найгірше ситуація з цією культурою простежується в Південній та Північній Дакоті, де через аномальну посуху врожайність знизиться мінімум на 20 бушелів з акра.

В той же час порівняно з прогнозами трейдерів, дані USDA по врожаю кукурудзи виявилися значно нижчими. Ціни на ф’ючерси виросли у зв’язку з прогнозом скорочення постачань в США і всьому світі. Міністерство сільського господарства США скоротило прогноз майбутнього врожаю кукурудзи на 415 мільйонів бушелів або на 3%.