Посівна в Україні. Які регіони готові до нового агросезону?

09.04.2021

Весна – час прокидання природи. Для сільського господарства – це непроста пора початку посівної й старту земляних робіт в полі. На сьогодні центральні та південні регіони вже по повній готуються до посівної. Прекрасна погода на цій території й відсутність нічних холодів дозволяють не турбуватися про майбутній урожай.

Трохи складніша ситуація наздогнала захід країни: там досі спостерігаються невеликі заморозки, в тому числі вдень, щедрі опади у вигляді дощу та снігу. Саме тому посівну тут доводиться відкладати на невизначений період і сподіватися на швидке настання тепла.

Хоча в західній частині України аграріїв вражають сюрпризи природи, загальна картина посівної в країні не може не радувати. У департаменті досліджень ринків відмічають активне зростання посівної кампанії порівняно з минулим аналогічним сезоном. Крім того, цього року очікується зростання посіву на сто тисяч гектарів. Детальніший звіт дає зрозуміти, що озимої пшениці було посаджено більше, ніж минулого року, ярової – приблизно так само (у районі 150-170 тисяч гектарів).

Позитивні прогнози фахівців дають величезні надії на майбутній врожай, але свої корективи, як завжди, вносить непередбачувана природна. Наприклад, слід непокоїтися майбутнім різким потеплінням, яке негативно позначиться на посіві гороху й ячменю. Для них це буде занадто короткий період висадки. Такі обставини можуть трохи зрушити загальні тенденції агросектора, адже замість вищеописаних культур планується масштабніший посів кукурудзи та соняшнику. Ці рослини відмінно переносять різке потепління й можуть послужити рятівним кругом агроринку. До того ж ячмінь був посаджений значно пізніше ніж звичайний, адже відповідна для нього погода настала пізніше запланованого терміну.

У зв’язку зі зміною клімату й погодними умовами ще раніше Львівська область оголосила про те, що планує збільшувати ярові посіви. Оновлені статистичні дані показують, що на даний момент, в Україні вже посів пройшов більше, ніж на 852 тисячах гектарів.

Лідирують в рейтингу чотири області: Херсонська (109,7 тисяч гектарів), Полтавська (71,1 тисяч гектарів), Донецька (64,3 тисяч гектарів) і Дніпропетровська (56,2 тисяч гектарів). Зараз проводиться посів ранніх сортів зернобобових і зернових культур. Загальний показник посіву складає одинадцять відсотків від плану.