Посівна – відмінний старт 2021 року

30.04.2021

Посівна – один з найважливіших періодів в агросфері будь-якої країни. В Україні цього року ситуація з нею склалася досить цікава. Погода цієї весни примушує аграріїв приймати блискавичні рішення й адаптуватися до різких змін клімату. Але незважаючи на це посівна ярових зернових культур – найважливіша частина роботи агробізнесу – зараз в самому розпалі.

За даними проекту «Посівна онлайн 2020/21», майже 40% від планованої площі посіву вже завершилося. Цілих одинадцять областей вже завершили посівну, а в загальному вже оброблена і засіяна площа складає майже 3 млн га (прогнозовані посіви країни складатимуть 7,52 млн га).

До переліку «найшвидших» в плані посівної областей відноситься Київська, Рівненська, Хмельницька, Херсонська, Донецька, Одеська, Полтавська, Волинська, Закарпатська, Миколаївська і Черкаська. Тутешні агрофірми вже завершили посів ярових культур. Інші регіони також не відстають від своїх сусідів. Приміром, Харківська область засіяла біля 33% запланованої площі посіву, що складає 144,1 тис. га.

Враховуючи погодні умови та прогнози метеорологів, умови для проростання ярових культур і нормального розвитку озимини будуть відмінними. У зв’язку з цим очікується збільшення урожаю цього року порівняно з попереднім. Великі надії та плани покладені на ячмінь. За станом на 29 квітня по всій країні посіяно вже порядку 90% цієї зернової культури (1,28 млн га з планованих 1,39 млн га).

За прогнозами, майбутній урожай ячменю складе 8,2 млн тон (у 2019/2020 маркетинговому році його було на 0,2 млн тон менше). Збільшення урожаю позитивно позначиться не лише на внутрішньому ринку країни, але й на міжнародних торгових відносинах: на даний момент на експорт пішло вже більше 5 млн тон цієї зернової культури, а це вже перевищує попередні показники на цілих 22%. Такі цифри б’ють усі рекорди й є найбільшими за останнє десятиліття. Нагадаємо, що основними імпортерами українського ячменю є Китай, Саудівська Аравія і Лівія.

Офіційні джерела з міністерства аграрної політики повідомляють, що зараз в Україні за посівами зернових лідирує ячмінь, а по маслянистих культурах – соняшник. Окрім цього, вже посіяні 168,15 тис. га пшениці, 182,76 тис. га вівса і 1,07 млн га кукурудзи, 84,85 тис. га сої, 0,92 тис. га гречки і 1,69 тис. га проса.

Обнадійливі прогнози дають привід чекати відмінного врожаю. Залишається тільки спостерігати, як врожайністю розпорядиться погода.