Погода може скоротити урожай зернових

Погода нещадно порушує плани аграріїв й може значно скоротити урожай зернових. Останній тиждень по всій території спостерігаються щедрі опади, пориви вітру та грози. Усе це вкрай негативно позначається на стані посівів.
Особливо великі втрати переживає Херсонська область. Представники Національної академії аграрних наук повідомляють, що лягло 30% ярового і 70–80% озимого ячменю. Залишається надія тільки на майбутні літні місяці, підвищення температури повітря і припинення рясних дощів, адже велика частина посівів знаходиться у воді. Як повідомляють агробізнесмени, рослини, що знаходяться у воді, дуже складно дістати комбайном, а прибирання повинне початися вже 5–10 липня. Зараз на глиняних ґрунтах вода вже перестала вбиратися. Подібні погодні умови не спостерігалися в області більше чверті століття.
Згадується й те, що збирання врожаю цього року буде значно дорожче й складніше, адже ціни на роботу комбайнерів нестримно збільшуються, хоча ціна на зернові залишається колишньою.
Подібні погодні умови та ризики, пов’язані з ними, можуть позначитися на абсолютно усіх сферах агробізнесу. Найгостріше стоїть питання про експортну здатність. Нинішні цифри і так радують мало. Згідно статистики, в цьому маркетинговому році Україна відправила на експорт 43,22 млн тон зернобобових і зернових культур, що на 12,47 млн тон менше торішнього показника.
Найбільше впав продаж пшениці і кукурудзи – на 4,13 і 7,54 млн тон. Всього за червень цього року було експортована трохи більше 1 млн тон зернових культур. Експорт борошна впав на 206,5 тис. тон. У нинішньому сезоні лідируючі позиції по імпорту українського зерна займає Північна Африка, Південно-східна Азія, Південна Азія, Близький Схід і Східна Африка. Скорочення експортної здатності пов’язане зі зниженням врожайності в порівнянні з показниками 2019 року.
Нагадаємо, що на даний момент Україна завершила процес посівної, виконавши поставлені цілі на 100%. На початку посівної дощова та волога погода тільки радувала працівників сільського господарства. Проводячи паралель зі слухняним минулим сезоном, велика кількість опадів наводила на думку тільки про позитивні прогнози, хоча й передбачалося, що збір урожаю буде трохи відстрочений в часі. У наступному сезоні очікується збільшення врожайності, а відповідно – і експорту зернових культур.