Підсумки 2021 року

31.12.2021

Зовсім скоро настане новий, 2022 рік. Нехай він буде наповнений успіхом і неодмінно гарним настроєм! Нехай погода подарує прекрасний врожай, а відповідно – і високий дохід! Команда «Агро Провіжн» бажає, щоб новий маркетинговий рік був ідеальним!

Аналізуючи минулий рік, ми хочемо побажати, щоб досягнуті результати зміцнювалися і тільки збільшувалися!

Обертаючись назад, можна простежити, що агросфера в 2021 році переживала різні часи: були і зльоти, і падіння. Наприклад, цього року було посіяно рекордні 6,5 млн га соняшника, що призвело до високої конкурентоспроможності на міжнародному ринку. Окрім цього, відмінні цифри показує і зернова галузь: за цей рік було зібрано понад 85 млн тонн зерна, 80% якого складають пшениця та ячмінь. Пшениці було зібрано майже 33 млн тонн при середній врожайності в 46 ц/га. Загальна середня врожайність сільськогосподарських культур склала 55 ц/га, а загальна площа посівів склала більше 15 млн га.

Як і в попередні роки, Україна посіяла і зібрала велику кількість різних сільськогосподарських культур:

  • пшениця ярова: 15,73 тис. га;
  • яровий ячмінь: 62,41 тис. га;
  • кукурудза: 415,5 тис. га;
  • соя: 104,12 тис. га;
  • горох: 4,9 тис. га.

Кожна область показала відмінні результати! Наприклад, найбільше ярової пшениці було засіяно у Львівській області, ярового ячменю і соняшника – в Дніпропетровській, кукурудзи – в Полтавській, сої – в Хмельницькій, а вівса – у Житомирській.

Через зміни клімату, а також економічні тренди деякі культури, що традиційно вирощуються на нашій території, поступилися місцем більш вигідним і затребуваним рослинам. Така доля наздогнала сою і рапс. На користь посівів соняшника, який був вкрай затребуваний на ринку, посіви цих двох культур значно скоротилися. Проте віяння міняються дуже швидко, й, можливо, майбутній рік внесе зовсім інші зміни в структуру агросектора.

Найбільш перспективною культурою цього року по праву стала кукурудза, а пшениця, як і в попередні роки, стабільно лідирує, хоча під кінець року й спостерігалися деякі стрибки в її ціні.

2021 рік зміцнив стосунки України з головними імпортерами на ринку, тому сподіватимемося, що співпраця з ними наступного року принесе ще більшу вигоду й підніме нашу державу в рейтингу основних агро-експортерів світу, а ми продовжимо тримати вас в курсі всіх справ!