Ми працюємо! Актуально на 28 Березня

Нові дослідження виявили важливість здоров’я ґрунту

19.11.2021

Земля, як і люди, що вирощують на ній врожай, може бути здоровою або не здоровою. З відкриттям мікробів медицина зробила стрімкий стрибок у лікуванні хвороб, давши людству можливість розвиватися й будувати безтурботне майбутнє. Така сама ситуація і з ґрунтом, який аграрії використовують для вирощування сільськогосподарських культур.

Багато в чому здоров’я ґрунту залежить не лише від внесених добрив, але й від групи мікробів, що в ньому знаходиться. Ці бактерії та гриби переробляють поживні речовини й готують ґрунт для живлення рослин.

Дослідники агентства Agriculture and Agri-Food Canada вирішили впритул зайнятися цим питанням. Ситуація ускладнюється тим, що раніше визначенням «здорових» ґрунтів і подальшим виміром цього стану ніхто ще не займався, і ніякої теоретичної бази просто немає. В цьому відношенні дослідження канадських вчених буде унікальним, й дані, які вони отримають, будуть безцінними.

Розуміння методів визначення здорового ґрунту і способів його підтримки дозволить фермерам вирощувати ті ж самі культури, але з кращим врожаєм, скорочуючи витрати на дорогі хімічні речовини (добрива, пестициди, гербіциди) і захищаючи довкілля. 

Наприклад, важливу роль в процесах кругообігу вуглецю грають актинобактерії. Найбільше їх можна знайти під багаторічними травами. Виявлення причин їх невеликого знаходження на полях дасть можливість коригувати методи вирощування культур і збільшувати врожай.

Вчені з Agriculture and Agri-Food Canada планують вивчати стан ґрунту при різних методах ведення сільського господарства і в результаті з’ясувати, які способи, які добрива і які види вирощуваних рослин сприяють здоров’ю ґрунту, а що губить її. Нова система виміру здоров’я ґрунту допоможе іншим ученим глибше зайнятися питанням підвищення врожайності.

Перші польові експерименти почалися ще в 2001 році, проте оскільки це дослідження в першу чергу призначалося для вивчення довгострокових ефектів різних систем вирощування сільськогосподарських культур, проміжні дані з’явилися лише зараз.

Порівнявши дані, отримані під час досліджень ґрунтів пасовищ, з даними ґрунтів, засіяними типовими сільськогосподарськими культурами (пшениця, кукурудза, соя), вчені виявили ряд розбіжностей – і саме на це й буде спрямована їх подальша увага.