Ми працюємо! Актуально на 29 Березня

Науковий погляд на збереження стабільної родючості кислих ґрунтів

09.02.2021

Кислі ґрунти – досить особливий вид, адже рослинам в них може сильно не вистачати найважливіших компонентів: азоту, кальцію, фосфору та магнію. Такі мікроелементи як залізо, бор і марганець взагалі можуть становити небезпеку для культур через надто низький рівень рН. Саме тому на «кислих полях» важливо проводити спеціальні заходи для збереження та збільшення врожайності. 

Ознайомитися з інформацією можна із джерела «Фітомеліорація та структурна меліорація: шляхи вирішення проблеми кислотності ґрунту».

Науковий діяч, співробітник «Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського» Юрій Цапко повідомляє, що за умов надмірного навантаження на ґрунт, яке з кожним роком тільки зростає, необхідно зберегти агроеокологічний стан, що гарантує постійну продуктивність кислих ґрунтів шляхом проведення наступних процедур.

Постійний контроль та моніторинг елементів родючості та змін у їх динаміці, а також проведення необхідних своєчасних заходів для їх швидкого відновлення та коригування.

Застосування у роботі критеріїв оцінки функціональної стабільності ґрунтів з низьким рН, що створені та запроваджені на найновітніших теоретичних та практичних знаннях буферної спроможності ґрунтів. 

Використання меліорації структурного методу, що націлена на підвищення буферних характеристик ґрунтів, покращення стабільності їх екологічних та продуктивних спроможностей, стимуляція процесів саморегуляції внутрішніх процесів у ґрунті і збільшення швидкості та інтенсивності енергетичного кругообігу та обміну речовинами.

Здійснення регулярної та періодичної обробки кислих ґрунтів вапном, з урахуванням умов ґрунту та із підключенням технологій місцевого окультурювання землі з кислим середовищем.

Застосування відходів, що містять кальцій та ресурсів сировини (така процедура значно скоротить витрати та вирішить проблему утилізації відходів від виробництва).

Зменшення кислотності ґрунтів методом використання фітомеліоративних засобів, котрі спроможні відрегулювати рівень рН та підвищити продуктивність ґрунтів.