Ми працюємо! Актуально на 29 Січня

На міжнародному ринку збільшилася активність закупівлі зернових

21.01.2022

Останніми тижнями на міжнародному ринку спостерігається підвищення активності одних гравців і пасивна участь інших. Так, головним конкурентом українського зерна стала Австралія, яка наростила запаси кукурудзи та пшениці. Китай скуповує все більше зерна, а тому диктує свої правила, які значною мірою впливають на глобальну ситуацію на ринку.

Традиційно ключову роль на ринку зерна грає пшениця. Українські аналітики повідомляють, що Туреччина оголосила про імпорт 335 тисяч тонн пшениці, а Японія – 108 тисяч тонн. Іран має намір купити 60 тисяч тон пшениці, а Алжир – 50 тисяч.

Внаслідок підвищеного попиту зросла й ціна на цю зернову культуру:

  • 1,2 дол/т на американську пшеницю;
  • 1,43 дол/т на європейську
  • 2,5 дол/т на чорноморську.

В той же час ціна на кукурудзу залишається стабільною: ф’ючерс на американську кукурудзу збільшився на 0,01 дол/бушель. Ціна на українську кукурудзу підвищилася на 0,5 дол/т. Одночасно з цим трейдери вважають, що на котирування зерна впливають дані по посівних площах і прогноз врожаю на 2022 рік.

Цього року на ринку зерна відновила свої позиції і Австралія. Країна нарощує валовий збір зернових, що підвищило її експортний потенціал, особливо на ринку Південно-східної Азії. Імпортери зацікавлені в купівлі австралійської пшениці через високу якість і низький фрахт. Саме високий фрахт ускладнює конкуренцію для причорноморського зерна. Олександр Бобильов, старший фахівець з ціноутворення ЕМЕА S&P Global Platts, вважає, що українська пшениця складе конкуренцію австралійській і відстоюватиме свою частку ринку.

Ще один сильний гравець на ринку зерна – Китай. У попередньому сезоні країна наростила імпорт зернових і в 2021/22 МГ не збирається зупинятися. Міністерство сільського господарства США прогнозує, що цього року Китай імпортує понад 26 млн тонн кукурудзи. Слід зазначити, що 5 млн тонн закуплені з України. Це один з основних торгових партнерів України, який з року в рік закуповує все більше зерна. Проте підвищення врожайності кукурудзи в США спричиняє собою початок конкурентної боротьби за ринок КНР. Незважаючи на активні дії на ринку зерна аналітики ставлять під сумнів збільшення обсягів виробництва зерна. Через несприятливі погодні умови, менші посіві озимини зернових високі ціни прогнозуються і в 2022 році. Звичайне збільшення пропозицій спричиняє собою і зниження цін, проте в питанні зерна значну роль грає якість. Про це свідчить ситуація із закупівлею борошна на Близькому Сході. Отже, зменшення цін на пшеницю й інші зернові чекати не варто.