Ми працюємо! Актуально на 29 Березня

Міністр економіки: ми запускаємо впровадження системи агрострахування

20.02.2021

Уряд, на своєму черговому засіданні схвалив текст законопроекту, який вводить на фінансовий ринок України нові інструмент — агрострахування.

Документ був підготовлений експертною групою, що складається з фахівців міністерства економіки, НБУ, профільних відомств і міжнародних організації та представників аграрного бізнесу.

Міністр економрозвитку Ігор Петрашко наголосив на важливості впровадження агрострахування, як ефективного фінансового інструменту захисту аграріїв від галузевих ризиків, і подякував усім, хто взяв участь в розробці законопроекту.

Новий документ детально описує процес взаємодії всіх найважливіших чинників функціонування ринку агрострахування, таких як суб’єкти взаємовідносин, страхові продукти, можливі об’єкти укладання страхових договорів, норми і критерії участі держпідтримки, алгоритм надання, вимоги до контрагентів і т.д.

Документ анулює повноваження Аграрного страхового пулу, який показав свою неефективність, і непрозорість для представників ринку страхування аграріїв.

Законопроект є одним з ключових пунктів плану стратегічного розвитку України до 2030 року, заявленого урядом.

Джерело