Кукурудза перевищує половину зернового експорту України

26.03.2021

Кукурудза – лідер по об’ємах поставок зернових на експорт з України. Згідно даних «Інформаційно-аналітичного порталу АПК України», за станом на кінець березня 2021 року експорт кукурудзи склав понад 15 мільйонів тон з початку цього сезону. Загальний експорт зернових складає 34,45 мільйона тон. У порівняння з аналогічним періодом минулого року показники знизилися на 22,58% або на 10,05 млн тон, але все одно значно перевищують інші культури.

Сьогоднішній об’єм експорту пшениці складає 14,15 млн тон, що на 19,01% менше, ніж минулого року. Експорт ячменю на кінець березня 2021 року складає 4,06 млн тон, що менше на 3,65№ у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Експорт жита знизився на 66% і складає 1,7 тис. тон. А ось у випадку з кукурудзою обсяги зменшилися на 29,79%, проте вона все ще залишається досить затребуваною.

Варто зазначити, що відповідно зернового Меморандуму, підписаного Україною 25 січня 2021 року, вже експортовано приблизно 80% пшениці – граничний об’єм складає 17,5 млн тон. Також на зовнішній ринок продали більше 60% кукурудзи – максимальний об’єм зафіксований на рівні 24 млн тон.

Збільшилися об’єми форвардних контрактів на постачання кукурудзи нового урожаю – до 2,5–3 млн тон. Минулого року такий показник вдалося досягти тільки в червні. Головна причина підвищення попиту – високі ціни на зернові.

Нагадаємо, що за підсумками минулого тижня ціни на фуражну кукурудзу, ячмінь і продовольчу пшеницю практично зрівнялися. Це зовсім нетипова ситуація здешевлення пшениці та підвищення цін на кукурудзу – про це повідомила керівник відділу локальних ринків «АПК-Інформ» А. Танська. На зміну вартості зернових вплинула ситуація на світовому ринку зерна і активність попиту трейдерів.

Мінагропрод прогнозує, що зернові займуть 56% посівних площ України, що відповідає встановленим нормам. Нагадаємо, що озимини засіяно понад 9 млн га, що на 1% більше, ніж минулого року. Збільшилися посівні площі кукурудзи, пшениці, ячменю та жита.

Цього року Україна увійшла до ТОП-10 експортерів сільськогосподарських продуктів і зайняла лідерські позиції в аграрному експорті по наступних позиціях:

1 місце – експорт соняшникової олії та шроту;

2 місце – рапс і просо;

4 місце – кукурудза і ячмінь;

5 місце – пшениця;

7 місце – соя.

Загальна сума експорту соняшникової олії склала 5,3 млрд доларів, кукурудзи 4,9 млрд, а пшениці і рапсу – 3,6 та 1 млрд доларів відповідно.