Ми працюємо! Актуально на 04 Червня

Хорватія виступає проти газового панування Росії в Європі: є перші кроки

06.01.2021

Хорватія з 1 січня 2021 року почала комерційну експлуатацію терміналу з прийому зрідженого природного газу (СПГ) на острові Крк.

Як повідомила прес-служба компанії, що управляє LNG Hrvatska, першу партію ЗПГ в обсязі 143 тис. кубометрів на новий термінал привіз танкер Tristar Ruby з американського заводу в Cove Point. Розвантаження танкера тривала до 3 грудня.

До цього протягом одного місяця термінал працював у тестовому режимі.

Основою плавучого терміналу є судно-регазифікатор LNG Croatia, конвертоване з колишнього у вживанні судна-газовоза Golar Viking. Воно побудоване ще в 2005 році на корейській верфі Hyundai Heavy Industries, а в 2020 році було дооснащено на верфях в Китаї і Хорватії (Viktor Lenac). Співвласниками терміналу є Hrvatska elektroprivreda d.d. (85%) і Plinacro d.o.o. (15%).

Плавучий термінал на острові Крк має річну потужність 2,6 млрд кубометрів газу. Його потужності на наступні три роки вже розпродані повністю, до 2027 року — на 80%, до 2035 року — на 50%. Будівництво терміналу на острові обговорювалося більше 20 років. Спочатку планувалося, що він буде розташований на суші, але через опір місцевих жителів і екоактивістів побудували плавучий термінал.СПГ-термінал на острові допоможе Хорватії диверсифікувати поставки природного газу, як і деяким країнам Центральної Європи (зокрема, Угорщини). До сих пір Хорватія залежала від російського газу і власного видобутку.

Джерело