FFAR виділив 5 мільйонів доларів на проект розвитку кліматостійкої пшениці

12.11.2021

2021 рік ознаменувався сухою й надзвичайно спекотною погодою по всьому світу і, на думку багатьох вчених, подібні коливання температури загрожують в значно більшому ступені, ніж про це прийнято вважати. Особливо сильно позначається це на пшениці, яка складає понад 20% усіх калорій та білків, що споживаються людством. Підвищення температури й зокрема посушливе літо негативно відзначається на врожаї – у майбутньому, якщо тенденція продовжиться, це може викликати немало проблем.

Фонд продовольчих і сільськогосподарських досліджень (FFAR) вже в котрий раз піднімає це питання. Паралельно з боротьбою по зменшенню шкідливих викидів в атмосферу необхідно докласти зусилля і в аграрній сфері – для цього FFAR надав Міжнародному центру дослідження кукурудзи та пшениці (CIMMYT) черговий грант у розмірі 5 мільйонів доларів на створення стійкішого до зміни клімату виду пшениці.

Цей дослідницький центр під час своїх досліджень задіює новітні технології й експериментальні підходи у сфері генної інженерії, систематизації й аналізу великого об’єму даних і заслужено вважається одним із світових лідерів в цій сфері. Розробка теплостійких, посухостійких сортів пшениці вимагає чималих вкладень, і грант, виданий Фондом продовольчих і сільськогосподарських досліджень, дозволить ще ближче наблизитися до результату багаторічних досліджень.

Пшениця вважається найважливішою зерновою культурою в світі і займає третє місце по задіяній площі полів. Сьогодні, коли чи не усі її посіви підтримуються національними дотаціями в області сільського господарства, отримання стійкішого сорту здатне зберегти державні гроші. І якщо у фермерів з’явиться сорт пшениці, що не боїться відсутності вологи та високої температури довкілля, вони не страждатимуть від загибелі врожаю, а навпаки – зможуть зібрати поліпшений врожай, що також дозволить скоротити державні витрати на підтримку аграріїв і зберегти національний бюджет.

Завдяки подібному фінансуванню співробітники CIMMYT зможуть глибше зосередитися на аналізі великих і поки що незадіяних напрямках генетичних ресурсів пшениці. Проект CIMMYT дозволить фермерам по приватних і державних селекційних програмах отримувати експериментальне насіння і збільшувати виробництво пшениці, навіть незважаючи на безпрецедентні проблеми з кліматом! Отримавши результат, з’явиться можливість захистити врожай від температурних перепадів, пов’язаних зі зміною клімату!