Ми працюємо! Актуально на 12 Серпня

Експорт зерна з України наблизився до рекордних показників

26.11.2021

За звітні півроку Україна відправила на експорт понад половини зернових запасів (надлишків) пшеничних культур. Міжнародне агентство Reuters повідомляє про успішну експортну політику міністерства в 2021 році.

Як повідомляє інформатор, експорт зерна за останні шість місяців досяг значення в 12.4 мільйонів тонн. Ключові експортери – країни Азії (з них тільки Індонезія прийняла біля 70% обсягу), а також Єгипет і Туреччина.

Числові показники українського експорту зерна в 2021 році переконливі. Загальний обсяг виробництва пшениці – 32.1 млн тонн (рекордний показник останніх 5 років), а на експорт відправили 24 млн тонн, що складає 74.7% від сумарного тоннажу.

Обмежень немає

Секрет успішної політики – відсутність експортних обмежень. І дійсно, в Україні не існує якихось обмежень від міністерства по експорту (продажу і вивезенню) пшениці й інших зернових культур в інші країни. Рекордний показник сприяє збільшенню виробництва зерна і в 2022 році – нагадаємо, однією з ключових галузей бюджету України була і залишається сільськогосподарська промисловість.

На тематичній конференції з питань зерна виступив Тарас Хитавиця, заст. міністра сільського господарства. Він повідомив, що в 2021 році ніяких квот або максимально доступних показників експорту пшениці немає, тому сумарний показник експорту диктує ринок. Чим більший попит (замовлення на експорт зерна) виходить від країн-партнерів, тим значніші об’єми поставок української сировини за кордон.

Чиновник також заявив, що об’єм і квоти постачань можуть переглянути вже в найближчому майбутньому. На це рішення вплинуть темпи експорту в 2022 році – коригування можливі у разі, якщо попит на українське зерно знову перевищить очікування міністерства.

Аномально врожайний рік і хороший клімат 2021 року

У другій половині 2021 року Міністерство сільського господарства США озвучило прогноз поведінки основних конкурентів на світовому ринку. Кінцевий результат перевершив навіть найсміливіші очікування – так, стало зрозуміло, що не менше 50% зерна ключових експортерів (серед них і Україна) буде відправлене на експорт. Це й сталося на практиці.

Багато в чому рекордний врожай зумовлений сприятливими погодними умовами. У сезон 2021 року не було сильної посухи, а щедрі опади травня-червня сприяли поліпшенню і кількісних, і якісних показників українського зерна.