Ми працюємо! Актуально на 28 Березня

Експерти розповіли, чому ціни на ринку пшениці знижуються

14.02.2021

Ціни на продовольчу пшеницю, після тривалого підйому в січні, почали падіння. Експерти G.R. Agro пояснюють, чому так.

Першим фактором стало зниження конкурентоспроможності української продукції на фоні зростаючих пропозицій зі сторони російських аграріїв.

Також, трейдери почали бути обережними з обсягами контрактів у зв’язку з наближенням граничної позначки експорту до меморандумному обмеження. Додатково ціни на пшеницю піддалися тиску через «тренд зниження» на світовому ринку.

Переробні підприємства мають дуже непогані запаси зерна і змогли виставити ціни, які їх влаштовують. Таким чином, сформувалася нові закупівельні цінові позиції, які на цьому тижні склали 8000-8150 грн. за тонну на умовах СРТ-підприємство.

Експерти вважають подібне зниження новим тривалим трендом. Якщо їхні прогнози виправдаються, то численні аграрії, які тримають запаси в очікуванні подальшого збільшення цін, швидше за все приймуть рішення також розпродаватися, що ще більше може зрушити ціни на українську пшеницю вниз.

Водночас, не слід забувати такий непередбачуваний зовнішньоторговельний фактор як Китай, який дуже активно імпортує зерно. Від його поведінки буде залежати наскільки довго негативний тренд буде диктувати експортні ціни.

Слідкувати за актуальними закупівельними цінами на зернові та олійні культури Ви можете на головній сторінці нашого сайту або ж отримувати миттєві розсилки в Telegram або Viber. Тільки важлива і цінна інформація, без спаму 😉

Джерело