Ми працюємо! Актуально на 29 Березня

Експерти назвали найнебезпечнішого ворога українського соняшнику

19.02.2021

Фахівці EURALIS Semences, Сергій Вітцівскій і Дмитро Нерода в доповіді «Виклики-2021 для вирощують соняшник на півдні і сході країни» вважають, що соняшниковий вовчок — головний шкідник культур соняшнику в Україні, особливо на півдні і сході країни.

Вовчок соняшниковий, відомий аграріям також як «заразиха», є кучерявим квітковим рослиною, що паразитує на соняшнику. Він небезпечний тим, що швидко мутує. Нові варіації бур’яну з’являються кожні 5-6 років.

Найбільше число заражених паразитом земель зафіксовані в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській областях. Для аграріїв цих регіонів вовчок став справжнім лихом і викликом.

За даними експертів, при зараженні посівів вовчок, врожайність падає від 30 до 70%, а при впливі посушливого сезону, можна втратити весь урожай.

Для боротьби з небезпечним сільгоспшкідником фахівці рекомендують об’єднувати відразу три класичних методи:

– Агротехнічний — використання способу чергування культур, посадку рослин-пасток: сорго і кукурудза, очищення використовуваної на поле техніки.

– Хімічний — технології Clearfield і Clearfield Plus.

– Генетичний — вирощування стійких до посухи і шкіднику гібридів.

Для зменшення шкоди від соняшникового вовчка, рекомендується мінімальна обробка ґрунту. Справа в тому, що насіння бур’яну гинуть від ультрафіолету і холодної температури. Тому неглибока оранка дозволить знищити за сезон до 80% насіння вовчка за рахунок сонячного світла і зимових заморозків.

Джерело