Ми працюємо! Актуально на 29 Березня

ДПС масово анулює аграріям ліцензії на зберігання пального

21.02.2021

За словами керівника Всеукраїнського конгресу фермерів Івана Слободяника, українські податківці провели масові перевірки сільгосппідприємств на предмет наявності відповідної ліцензії та анулювали велике число таких дозволів.

Конгрес звернувся до ДПС з листом по даній ситуації і отримали офіційну відповідь відомства.

Згідно з документом, було проведено майже дві з половиною тисяч перевірок по окремих підприємствах з 27 тисяч, кому були видані ліцензії.

Такі цифри показують упередженість держоргану, адже це означає аудит майже 15% ліцензіатів. При цьому були анульовані майже 270 ліцензій, і більшість з них у сільськогосподарських підприємств та фермерів. Детальна інформація про кількість виписаних штрафів відсутня.

На серйозність проблеми відреагував новий міністр агрополітики Роман Лещенко. Він нагадав, що оформлення ліцензії на зберігання пального для власних потреб була введено в 2019 році і передбачала отримання цього документа всіма бажаючими до 1 березня 2020 року. Метою даного заходу була боротьба з незаконним обігом пального в Україні.

Сама процедура видачі була спрощеною і вимагала від компаній тільки заявку і дані про обсяг і розташування сховищ.

На жаль, ряд суб’єктивних і об’єктивних причин, відсутність налагодженої комунікації між бізнесом і державою, привели до того, що частина господарств запізнилися з оформленням і отримали ліцензію вже після призначеної дати.

Податківці, при виявленні більш пізньої дати видачі дозволу, вважають таку ліцензію недійсною, анулюють її і виписують штраф в розмірі півмільйона гривень.

Міністр запевнив, що ініціює скасування штрафів і вважає правильним, якщо буде встановлено якийсь мінімальний обсяг пального, вираховується від числа оброблюваних гектарів землі, який може зберігатися на сільгосппідприємстві без оформлення будь-яких ліцензій.

Джерело