Ми працюємо! Актуально на 04 Червня

Держпродспоживслужба визначила стан озимини як задовільний

25.02.2022

Зернова озимина в різних регіонах України знаходиться в гарному стані. Тривожна ситуація тільки в Одеській і Херсонській областях, де через зміни клімату можливі втрати врожаю.

Погодні умови по усій території країни досить нестабільні. На полях утворюється льодова кірка, а сильні вітри шкодять рослинам, проте завдяки достатньому сніговому покриву більшість озимини зернових захищені від ушкоджень.

За даними Держпродспоживслужби, зараз рослини знаходяться в стадії кущіння. Зернові мають здатність до регенерації, що дозволяє зберегти посіви, зокрема в Черкаській і Луганській областях. Для перевірки стану озимих культур були відібрані пшениця, жито та тритикале. Рослини демонструють високу життєздатність.

В Одеській і Херсонській областях ситуація з озиминою дещо гірша. Через температурні коливання й недостатню кількість снігу рослини ослаблені, що може призвести до втрат посівів. За даними Всесвітнього банку, Херсонська область входить до числа тих областей, економіка яких страждає внаслідок кліматичних змін.

Іван Мринський, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету, поділився, що через морози без снігу вже постраждала значна частина посівів. Очікування теплої зими не виправдалося. Рослини погано перенесли морози нижче -10℃. Достатньо снігу випало тільки в кінці січня. Якщо він розтане, і в регіон знову прийдуть морози, втрати стануть критичними.

Ігор Брагінець, глава об’єднання Аграрного союзу України в Херсонській області, стверджує, що змін клімату не уникнути, й аграрії повинні адаптуватися та змінити свої технології. Виходом з цієї ситуації стане застосування інноваційних технологій утримання вологи в землі і підбір тих сортів озимини, яка краще за все пристосована до суворих умов.

В той же час стан озимих культур в США погіршується, а в країнах Європи залишається задовільним. В США складні погодні умови негативно вплинули на посіви. В штаті Канзас тільки 30% посівів у гарному стані. В Європі ніяких загроз озимині не спостерігається. В регіоні було досить сезонних опадів, й довгий час зберігалися високі температури, що позитивно позначилося на стані зернових: заморозки не зашкодили рослинам. У північній та центрально-східній частині Європи озимина зернова частково або повністю загартована.