Аналітики Nufarm Limited розробили «Економіку врожайності»

05.11.2021

Може здатися, що вимір ефективності – це прерогатива виключно точних наук, і застосовуватися це може лише в економічних або математичних дослідженнях, проте це не зовсім так, що успішно довели аналітики одного з найбільших агрохімічних концернів світу Nufarm Limited, розробивши алгоритм отримання високого врожаю.

Якщо раніше врожай визначався виключно погодними умовами й якістю ґрунту, то з середини ХХ століття великого значення отримали добрива і підкормки. Сьогодні ж внесення добрива доповнилося ще однією дією – аналізом і виміром ефективності.

Тобто щоб збільшити шанси на успіх, фермерові необхідно подумати про вимірювання продуктивності усіх своїх дій. Для цього аналітики агрохімічного концерну Nufarm Limited розробили формулу «Планування-Управління-Вимірювання-Аналіз».

Щороку фермер саджає зерна, удобрює поле, захищає його від шкідників і хвороб, а потім збирає врожай і продає його. Проте він часто реагує на ситуацію, а не планує її. В той же час, вимірюючи й аналізуючи свою роботу, можна планувати і управляти ефективніше.

Вимірювання продуктивності складається з двох частин: збір даних і їх порівняння. Наприклад, якщо ми вимірюємо врожайність, ми можемо побачити, як це співвідноситься з показниками сусідньої ферми або з середнім показником по країні або по регіону й можемо побачити тенденцію, зрозуміти ефективність своїх зусиль.

Дослідження Nufarm Limited показують, що найбільш прибуткові сільськогосподарські підприємства проводять систематичну фінансову та технічну оцінку. Це допомагає зрозуміти загальну вартість виробництва. Порівнюючи дані з даними інших фермерів, можна визначити свої сильні сторони й області для розвитку. Найбільш важливими показниками для порівняльного аналізу є загальна рентабельність, виробничі витрати і продуктивність.

У подібній формулі має фігурувати не лише загальний об’єм врожаю, але й максимально детальні дані – компоненти врожайності: число колосків на гектар, кількість насіння й їх вага. Усе це можна виміряти і зіставити. Також треба враховувати працю польових робітників (число посівних гектарів на одного співробітника), це покаже об’єм витрат на персонал. Наприклад, 300 га на людину це нормально, а ось 200 га вже недостатньо, що свідчитиме про роздутий штат.

До формули Nufarm Limited входять десятки різних параметрів – вологість ґрунту, час посіву і збору, витрати палива, кількість проходів техніки та глибина обробки, потужність техніки, швидкість роботи машин, вага насіння при посіві і, нарешті, вартість продажу врожаю і валовий прибуток.

Впровадження аналітики й прийняття образу мислення «Планування-Управління-Вимірювання-Аналіз» — це відмінний спосіб поглянути на свій бізнес, виміряти його ефективність, а потім реагувати!