Аграрії розповіли, чому збирають кукурудзу взимку

21.01.2021

На Заході України деякі агропідприємства ще продовжують прибирати кукурудзу, при цьому зерна кукурудзи не пошкоджені і урожай досить хороший. Про це розповів головний агроном «Луцької аграрної компанії» Ярослав Скаковський.

«Причина такого пізнього збору полягає в кліматичних умовах, які понесли за собою весняні заморозки, затримали вегетацію кукурудзи. У Центральній Україні була інша проблема – посуха, тому там збирали на кілька місяців раніше», – розповідає Ярослав Скаковський.

Він підкреслює, що на деяких полях Західної України кукурудза продовжує стояти, а збирати її можуть і під час сильних морозів, на якість зерна це ніяк не впливає.

«Вологість на цей рік стандартна ­– від 28% до 37%. Тобто незалежно від гібрида і ФАО стабільна вологість становить 32%. Початок сформований до кінця, складається з 16 рівних рядів, по 40 зерен в кожному. Тип – зубовидний, лущиться добре, зерно досить велика», – зазначає аграрій.

Згідно з матеріалом, на деяких качанах відзначається незначне пошкодження метеликом і іншими шкідниками, але інсектицид не вносили, бо глобального деструктивного впливу не відзначалося.

«Врожайність очікується не менше 11 т/га в сухому, в заліковій вазі. Кукурудза піде на корм, на птахофабрику», — розповідає Ярослав Скаковський.

Аграрій додав, що культуру вирощували спеціально на корм для «Володимир-Волинської птахофабрики», де за місяць споживається близько 5,5 тис. тонн зернової продукції.

Нагадаємо, що слідкувати за актуальними закупівельними цінами на кукурудзу та інші агрокультури Ви можете на головній сторінці нашого сайту або ж отримувати миттєві розсилки в Telegram або Viber. Тільки важлива і цінна інформація, без спаму 😉

Джерело