Названо ключові етапи підготовки аграріїв до ринку землі

12.11.2020

Експерт і засновник сервісу по моніторингу земельних банків Feodal.Online Андрій Дем’янович під час виступу на аграрної конференції «OK AGRO 2020» поділився своєю думкою про те, як же українським аграріями потрібно підготуватися до впровадження ринку землі.

Він виділив кілька основних проблем, з якими постійно стикаються агропідприємства: шахматка, продовження діючих договорів по оренді земельних ділянок, технічні витрати і обробка грунту.

«Я виділю шахматку, яка є практично в кожному підприємстві. Також дуже важливо постійно контролювати і моніторити діючі договори з оренди землі. А ще потрібно звертати увагу на ризикові ділянки (мова про обробку заболочених і заліснених земель – прим. ред.)», – розповів Дем’янович, обговорюючи поточні проблеми українських аграріїв.

Також експерт дав поради, які можуть допомогти роботі компаній.

«Перше – потрібно мінімізувати усні домовленості. Друге – стежте за всіма аукціонами земельних ділянок, а також заздалегідь працюйте над договорами оренди. Третє – працюйте і структуруйте масиви, які обробляєте. І четверте, діджитал – це майбутнє, виводите свої відносини з земельним банком на новий, прогресивний рівень», – резюмував Андрій Дем’янович.

Джерело