Які перспективи форвардних контрактів в українському агросекторі?

17.02.2021

Під час круглого столу, присвяченого питанню перспективи розвитку і використання форвардів для аграріїв України, своєю думкою поділилася керівник українського представництва Міжнародного фінансової корпорації (IFC) Олена Волошина.

На її думку, перспективи у деривативу в Україні є. Проблема в тому, що це відносно новий фінансовий інструмент для вітчизняних аграріїв.

Форвардними угодами на ринку сільгосппродукції всього років сім. І найголовнішим фактором адекватного розвитку такого інструменту є готовність аграріїв виконувати умови укладених контрактів.

Використання ф’ючерсів і форвардів прямо пов’язане з сезонністю і відносної непередбачуваністю результатів діяльності в агросекторі. Непередбачувана погода може в один сезон або серйозно збагатити, або майже розорити фермера через посуху або високої врожайності в інших районах земної кулі. Форварди ж, зі свого боку, гарантують отримання стабільного, але не якогось космічного доходу. Для захисту аграріїв та інвесторів ринок давно придумав відповідні фінансові інструменти, такі як страхування ризиків.

Пандемія збільшила і без того серйозні ризики фермерів, викликані кліматичними змінами. Сам по собі аграрний ринок став одночасно і більш ризиковим, і більше прибутковим в довгостроковій перспективі.

За словами Волошиної, українським фермерам, в першу чергу, варто задуматися саме про довгострокові перспективи розвитку своїх компаній. А для цього потрібно збереження ділової репутації за рахунок виконання укладених контрактів. Масові дефолти можуть нанести серйозні репутаційних збитків для українського агросектору в цілому.

Відзначимо, що компанія «Агро Провіжн» також укладає форвардні контракти на взаємовигідних умовах. Гарантуємо виконання контрактних зобов’язань на всі 100% незалежно від ситуації на ринку і за її межами. За більш детальною консультацією звертайтеся до наших менеджерів.

Джерело