Ми працюємо! Актуально на 29 Січня

Які види гороху існують

09.11.2021

Горох – одна з найпопулярніших сільськогосподарських культур. Його заморожують, споживають сирим та в вареному виді, а деякі види гороху чудово підходять для смаження. З нього готують салати, подають в якості закуски, додають в рагу та супи. Проте належить ця культура не до овочів, а до бобових – до цієї категорії відносяться рослини із стручками, всередині яких знаходиться їстівне насіння.

Серед інших представників бобів – нут, квасоля, соя та арахіс. Горох є незамінним джерелом клітковини, калію, фолієвої кислоти, вітамінів A, C і B6, магнію та заліза.

Існує безліч різновидів гороху, проте усі вони діляться на три основні категорії – англійський, стручковий та цукровий.

Англійський сорт гороху вважається традиційним садовим. Його стручки неїстівні, проте усередині можна знайти великі й приємні на смак боби, готувати які можна найрізноманітнішими способами. У такого гороху приємний солодкий смак, а на кожному кущі розташовується безліч стручків, в яких знаходиться по 6-8 горошин. Лози весняного гороху досягають 50-60 сантиметрів у висоту й дають dрожай через два місяці після висадження.

Не менш відомий й сніжний горох – він має плоскі, тонкі стінки, завдяки чому його можна їсти, не очищаючи, разом із стручком, проте тільки в недозрілому виді. Від звичайного садового сніжний горох можна відрізнити по плоскому стручку без виразних горошинок усередині.

Часто його ще називають китайським, оскільки його часто використовують в місцевій кухні. В Європі його не менш часто називають французьким, а в самій Франції – під ім’ям «mangetout», що дослівно перекладається, як «з’їсти все». До речі, вирощується цей від гороху саме через їстівні стручки, а не для отримання самих горошин.

Сніжний горох додатково розділяється на декількох сортів:

Snowbird – росте невеликим кущем, а лози мають таку ж невелику довжину. В середньому його висота складає 40-45 сантиметрів, а довжина стручків – близько 7 сантиметрів з горошинами помірної солодкості. З моменту посадки до дозрівання проходить близько 60 днів.

Gray Sugar – цей горох має ніжні стручки, які містять ніжний, солодкий горошок. Дозріває за 65 днів.

Sugar Daddy – сорт гороху з приблизно такими ж характеристиками, як і Сніжний птах, проте горошини дозрівають трохи довше, за 70 днів й мають трохи ніжніший смак і аромат. Крім того, селекціонерам вдалося підвищити стійкість до хвороб.

Mammoth Melting Sugar – більш високий сорт гороху, що досягає 130 сантиметрів й дає 13-сантиметрові стручки, завдяки чому він і дістав таку назву. Горошини мають солодкий смак й добре підходять для приготування страв, що вимагають термообробки. Цей сорт дозріває за 70 днів.

Цукровий горох багато в чому нагадує садовий, проте цей сорт має набагато більш циліндричний стручок. За великим рахунком, це справжнісінький гібрид снігового горошку та гороху-мутанта, що володіє характеристикам обох батьківських сортів. Він досить стійкий до хвороб, а тому користується великою популярністю.

Як і у випадку з садовим горохом, його насінню треба час, щоб дозріти й набути округлої форми. Його чистять і споживають у будь-якому вигляді, проте стручки цього сорту досить соковиті й смачні, й їх можна їсти. Часто його готують разом із стручками, як сніжний горох.

Серед найбільш відомих підвидів цукрового гороху – Sugar Bon, Sugar Snap, Super Snappy, Super Sugar Snap VP, Sugar Ann й інші. Їх стручки мають довжину в 7-8 сантиметрів, а для дозрівання вимагається від 55 до 65 днів. У стручках може міститися до 10 горошин.