Ми працюємо! Актуально на 01 Грудня

Які сорти пшениці вважаються найкращими

25.01.2022

Врожайність залежить не лише від створення сприятливих умов для зернових культур, але й від сорту рослини. Одні сорти призначені для розвитку в екстремальних умовах, а для інших треба створити спеціальне середовище: плідний ґрунт, поживні речовини й достатню вологість.

Більшість насіння пшениці в Україні – українського походження. На другому місці – зернові з країн Європи.

Існує понад 15 видів пшениці, які розділяються на різні сорти. Усі вони відрізняються будовою колосу, зернами та кольором. Визначення кращого сорту пшениці дозволить отримати великий врожай і знизити витрати на добриво і обробку.

Богдана – універсальний, морозостійкий сорт пшениці з хорошими показниками врожайності. Максимальний об’єм урожаю, який можна зібрати з одного гектара – 98,2 ц. Цей сорт стійкий до осипання і вилягання, не боїться посухи й зміни температур, має захист від більшості хвороб. В середньому зерно містить до 14,7% білка і до 32,3% клейковини. Сила борошна від 242 до 365 W. Пшениця відрізняється високими хлібопекарськими властивостями. Її вирощують за інтенсивною технологією. Для отримання кращого врожаю застосовують мінеральні добрива. За сприятливих умов норма посіву складає 4,5-5,5 млн насіння на гектар.

Шестопалівка – моро- і посухостійкий сорт пшениці. Зимостійкість і стійкість до осипання на рівні 8,8 балу, а стійкість до посухи – 8,4 балу. Цей сорт захищений від хвороб і шкідників. Максимальний рівень врожайності – 85 ц/га. У пшениці міститься до 14,3% білка і до 30,5% клейковини. Шестопалівка добре розвивається за будь-яких умов і демонструє високі показники врожайності. Норма висіву стандартна: 4,5-5,5 млн.

Подолянка – високоврожайний, середньоранній сорт пшениці. Рівень врожайності вищий, ніж в попередніх сортах – 113,7 ц/га. Стійкість до морозів на рівні 8 балів, а стійкість до осипання сягає 9 балів. Пшениця средньостійка до хвороб і шкідників, відрізняється високими борошномельними і хлібопекарськими властивостями: сила борошна до 410 W. Містить до 14,7% білка і до 31,5% клейковини. Для вирощування цього сорту пшениці використовують інтенсивну технологію із застосуванням мінеральних добрив і захист від хвороб. Норма посіву стандартна: 4,5-5,5 млн/га.

До нових сортів пшениці в Україні відноситися Ауреліус і Активус. Ауреліус – один з найзатребуваних в Європі. Це австрійський сорт з кращими показниками врожайності: 80-100 ц/га. Містить клейковини 26,4-28%, а білку – 13,2-13,9%. Стійкий до більшості хвороб і шкідників.

Ауреліус можна використовувати в органічному землеробстві. Норма висіву в оптимальні терміни нижча, ніж інших сортів: 4,0-4,5 млн насіння на гектар. Він добре переносить заморозки, посухи й інші складні погодні умови. Швидко відновлює розвиток.

Активус використовують ще з 2015 в Угорщині. Більшість країн Європи обирають саме цей сорт, а Австрія визнала його лідером по врожайності: 70-100 ц/га. Ця пшениця стресостійка й добре почуває себе в екстремальних погодних умовах. Рівень стійкості до посухи – 9-10 балів. Це універсальний сорт пшениці, який адаптується до кліматичних умов і не вимагає особливого середовища для вирощування. Добре розвивається на будь-якому ґрунті. Норма висіву в оптимальний період: 4,0-4,5 млн насіння на гектар. Кожен сорт пшениці має свої переваги, проте при виборі варто враховувати ті умови, в яких буде рости пшениця. Якщо в регіоні теплий клімат, не буває посухи й лютих морозів, то підійдуть і звичайні сорти пшениці.