Великі аграрні компанії не хочуть біткоїни: які ризики?

15.02.2021

Журналісти поцікавилися у топ-менеджерів великих агрохолдингів, чи готові вони вкладатися в цифрову валюту.

Директор департаменту міжнародних проектів компанії «ТАС Агро» Роман Гороховських вважає вкладення в біткойн спекулятивною угодою, яка жодним чином не пов’язана з сільгоспвиробництвом.

На думку керівника, одним з головних чинників інвестиційної діяльності є можливість контролювати, планувати або впливати на результати. У разі біткойнов — це неможливо здійснити, тим більше в довгостроковій перспективі. Тому ринок цифрових валют не цікавить великих виробникам сільгоспвиробництва, і вони вважають за краще вкладати зароблене в розширення профільного бізнес-напрямки.

Фінансовий директор «UKRAVIT» Олександр Ільїн не довіряє біткойнов і не готовий інвестувати в ринок віртуальних валют. Він підтримує думку, що криптовалюта по суті є фінансовим «бульбашкою». На відміну від біткойнов, зерно або золото забезпечується конкретними активами, на які формуються попит і пропозиція з метою подальшої переробки або споживання. Віртуальна валюта же є результатом незабезпеченого нічим маркетингового попиту.

Побічно думка топ-менеджера підтверджується самою історією цін на біткойни, яка вже показувала неодноразові нищівні падіння і невиправдані злети.

Ще однією проблемою, на думку Олександра Ільїна, є вузька обмеженість самої технології блокчейна для використання в інших галузях.

Гучну інвестицію Ілона Маска в біткойни на суму в 1,5 млрд доларів Ільїн називає інвестицією в рамках вільного капіталу. Тобто, по суті, ці вкладення в розмірі 1-2% від активів мільярдера не вплинуть на розвиток його компанії. Спекулятивну спрямованість подібної покупки також характеризує загальне розуміння, що така велика угода світової фінансової лідера обов’язково підігріє інтерес до криптовалюта і підніме на неї ціну в короткостроковому періоді.

Подібним чином висловлюються і багато інших керівників великих агрхолдінгов, що вважають за краще вкладати прибуток у розвиток своїх компаній, а не грати на коливаннях ринку цифрових валют.

Джерело