Ми працюємо! Актуально на 29 Березня

В Україні стартує ринок землі: частину документів скасують

20.02.2021

Влітку в Україні запрацює в повному обсязі ринок землі. Сільськогосподарську землю можна буде як купити, так і продати. Для покращення механізму купівлі-продажу повинні втілитися відповідні зміни до законодавства. На сьогодні це понад десять законів та сорок різноманітних  підзаконних актів.

Очікується оновлення землевпорядної та містобудівної документації під час проведення реформи Держгеокадастру. Безліч існуючих типів документів стануть непотрібними, а зайві процедури скасують. За словами міністра агрополітики, така трансформація очікується вже найближчим часом.

Будуть скасовані наступні документи: дозволи на створення проєкту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності, попереднє узгодження даних щодо місця розташування об’єкта, узгодження органів екології і охорони культурної спадщини, проведення експертизи землевпорядної документації та дозволи на зняття, перенесення ґрунтового покриву.

Буде спрощено процедуру зміни цільового призначення ділянки, а містобудівна та земельна документація об’єднається. Також покращать роботу Держгеокадастру, зокрема вирішиться проблема незрозумілої відмови щодо внесення інформації в базу даних. Міністр агрополітики під час презентації ключових етапів земельної реформи розповів, що активно скорочується число необхідних документів та спрощується доступ до послуг в земельній сфері. Корупційні ризики зведуться до мінімуму, а українському бізнесу стане легше працювати. Роман Лещенко вважає, що корупційні схеми та складнощі з отриманням адекватних послуг стануть минулим.

Більшість експертів позитивно висловлюється на рахунок скасування низки документів, зокрема дозволу на розробку проєкту землеустрою, який був центром корупційних махінацій. Однак інші зміни викликають занепокоєння. Те, що забудовникам не потрібні дозволи від органів охорони культурної спадщини, неабияк тривожить жителів великих міст, приміром Києва. Керівники громад висловлюють хвилювання щодо ліквідації погоджень в органах екології. Розробники реформи запевняють, що всі обов’язкові дозволи чи заборони будуть безпосередньо в базі даних Держгеокадастру, що значно спростить роботу в сфері продажу землі.

Джерело