Ми працюємо! Актуально на 29 Січня

Відповідний ґрунт — умова для врожайності с/г культур

11.01.2022

Різні види зернових потребують різних умов вирощування – від цього залежить швидкість зростання й кількість зібраного врожаю.

Найбільш високі вимоги до ґрунту пред’являють пшениця та ячмінь. Ці рослини потребують чорнозему й погано ростуть на неокультурених полях з недостатнім вмістом корисних речовин. А ось жито можна сіяти практично скрізь – воно невибагливе до ґрунту й завжди дає стабільний врожай.

Пшениця

Пшеницю треба сіяти на ґрунті з великим змістом гумусу та корисних органічних речовин. Це може бути лесові, підзолисті, каштанові та дернові ґрунти. На піщаних і важкосуглинкових ґрунтах ця зернова культура дасть менший врожай, а в період посухи й зовсім може загинути. У таких випадках важливе правильне схвалення і обробка ґрунту. Піщані ґрунти відрізняються високою аерацією та механічним складом, проте в них мало поживних речовин, а тому важливо своєчасно вносити органічні добрива.

Ячмінь

Ячмінь так само, як і пшениця, вимагає сприятливих умов вирощування: достатня вологоємкість, наявність корисних речовин в ґрунті й високий рівень аерації.

Дуже вередливий яровий ячмінь. Ця рослина добре розвивається в слаболужному ґрунті й вимагає наявності карбонату кальцію. Ячмінь може рости на піщаних ґрунтах, головне забезпечити стабільне зволоження, а ось сирі й мало окультурені ділянки землі згубні для цієї культури.  

Жито

Жито не настільки вибагливе до умов вирощування. Рослина відмінно почуває себе на слабокислих, суглинних і мулких ґрунтах. Головне, щоб не було застою вологи. Жито даватиме стабільний врожай на піщаному ґрунті з низькою вологою, проте на більше пристосованих ґрунтах для вирощування зернових жито демонструє гірші показники врожайності, ніж інші зернові.

Овес

Овес потребує достатньої вологи та корисних речовин, а тип ґрунту практично не має значення. Він нечутливий до кислої реакції й може стати першою культурою, яку вирощують на новому полі. Проте на легких ґрунтах лужна реакція може зашкодити рослині через недолік мікроелементів.

Кукурудза

Врожайність кукурудзи залежить не лише від ґрунту, але й кліматичних умов. Якщо в регіоні посіву кукурудзи мало опадів, варто орієнтуватися на суглинні, вологоємкі ґрунти. Якщо вологість підвищена, а тепла недостатньо – окультурені суглинні та супіщані ґрунти стануть ідеальним варіантом. Вони краще прогріваються й пропускають повітря.

Кукурудза добре росте на чорноземі, особливо, якщо поле захищене від вітру й розташоване на південному схилі. Холодні й надмірно зволожені ґрунти на півночі непридатні для вирощування цієї культури. Також не можна сіяти кукурудзу на болотистих ґрунтах через можливих заморозків. Треба стежити за рівнем кислотності: чим вище кислотність, тим менше врожайності. Оптимальний рівень від 5,6 до 7,2.

Соняшник

Соняшник потребує хорошої аерації, високої вологоємкості та корисних речовин. Рослину краще вирощувати на окультуреному полі з глибоким орним шаром без ущільнень ґрунту. Це забезпечить рослину вологою та корисними речовинами в період вегетації.

Для вирощування соняшника краще підійдуть лесові та піщані ґрунти, а також легкі ґрунти з достатнім змістом гумусу. Ця культура дасть невеликий врожай, якщо ґрунт мулкий, холодний із застійною вологою.  

Сприятливі умови спільно зі своєчасним внесенням добрив – запорука доброго врожаю зернових культур. І щоб бути впевненим в кращому результаті, треба заздалегідь обрати відповідний ґрунт для вирощування!