Україна увійшла до Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН: що це означає?

10.02.2021

Восьмого лютого цього року відбулась важлива подія для нашої держави – під час урочистої частини сесії Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН було проголошено, що відтепер Україна є членом Комітету. Таку інформацію озвучило Міністерство закордонних справ, очільник якого, Дмитро Кулеба, вважає, що це надасть нашій країні суттєві привілеї та можливість впливати на міжнародну політику.

Проаналізуємо, чому це рішення є таким важливим для України. Комітет зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН створено для контролю продовольчої безпеки на міжнародному рівні. Це міжурядова платформа співпраці провідних держав, які обговорюють питання щодо продовольчої безпеки. Організація створює рекомендації, вказівки, які використовує влада багатьох держав для забезпечення продовольчої безпеки.

Міністр закордонних справ наголошує на тому, що завдяки стабільному експорту продовольчих товарів у великих обсягах наша держава є гарантом продовольчої безпеки на світовому рівні. Наша країна стабільно зміцнює свої позиції у сфері продовольчої безпеки. А офіційна участь в засіданнях Комітету створює додаткові можливості для впливу України на міжнародну продовольчу і харчову політику.

Дипломат нагадує, що Україна зайняла провідне місце з експорту соняшникової олії та друге з експорту ячменю у період 2019–2020 років. Також ми є в ТОП-5 потужних експортерів пшениці та кукурудзи. Д. Кулеба стверджує, що Україна зберегла свою репутацію та не втратила провідне місце на ринку зернових культур навіть в часи пандемії, коли відбувалися періодичні збої в постачанні продукції інших країн. Наша держава працює прозоро на продовольчому ринку та не створює жодних обмежень на експорт. Україна стабільно виконувала домовленості та сприяла продовольчій безпеці партнерів в Європі, Азії та Північній Африці. Суттєва роль України як потужного постачальника дозволяє долучитися до формування світових запасів продовольства та вимагати зменшення торговельних бар’єрів.

Міністр відмітив, що запаси продукції настільки великі, що ніякої загрози з боку експорту чи внутрішнього споживання немає. Сама ж роль гаранта продовольчої безпеки на глобальному рівні жодним чином не вплине на продовольчий баланс на території України.

Джерело