Україна стала другим експортером зерна у світі

27.01.2021

Нещодавно, на Міжнародній раді по зерну, заступник Міністерства економіки Тарас Качка зробив гарну заяву. Україна, за підсумками МР з липня 2019 року по червень 2020 року вдалося стати другою за загальному світовому обсягу реалізації зернових культур.

Зокрема, за обсягом поставки пшениці Україні вдалося зайняти п’яте місце, по кукурудзяному зерну — четверте місце, а поставки ячменю вивели країну на «срібний п’єдестал». У сукупності загального зернового об’єму лідером в рейтингу провідних світових експортерів стали США.

Таким чином Україна продовжує грати одну з ключових ролей в забезпеченні продовольчої безпеки в світі. Також Тарас Качка зазначив, що країна має великий потенціал для подальшого зростання обсягів вирощування зернових культур.

Представники країн-учасників на 52-й сесії ради по зерну обговорили довгострокові прогнози світового попиту і пропозиції на зернові та олійні культури з урахуванням передбачуваних кліматичних змін, розглянули політику окремих держав, які вводять торгові обмеження та інші питання.

Дані Мінекономіки говорять про те, що експорт зернових в 2019-2020 МР збільшився в порівнянні з 2018-2019 МР на 14% — до рекордних 56,727 млн ​​тонн.

Показник експорту кукурудзи склав 30,33 млн тонн, пшениці — 20,522 млн тонн, а ячменю — 5,076 млн тонн.

Слідкувати за актуальними закупівельними цінами на агрокультури Ви можете на головній сторінці нашого сайту або ж отримувати миттєві розсилки в Telegram або Viber. Тільки важлива і цінна інформація, без спаму 😉

Джерело