УДП хоче забрати собі у власність усі порти і термінали на Дніпрі

20.01.2021

ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) пропонує Міністерству інфраструктури України (МІУ) передати компанії розташовані на Дніпрі річкові порти і термінали, що знаходяться на балансі ДП «Адміністрація річкових портів України». Про це йдеться в листі в.о. голови правління УДП Олексія Хомякова на адресу МІУ.

«Керуючись положеннями Постанови КМУ №460 від 30 червня 2015 року, Постанови КМУ №1482 від 21 вересня 1998 року прошу: 1) виступити від імені Міністерства інфраструктури з ініціативою перед ДП «Адміністрація річкових портів» про безоплатну передачу об’єктів права державної власності, які перебувають на балансі ДП «Адміністрація річкових портів» згідно з переліком у Додатку 1 до цього листа, у власність ПрАТ «УДП», 2) сприяти в ухваленні рішення про безоплатну передачу об’єктів права державної власності, які перебувають на балансі ДП «Адміністрація річкових портів» згідно переліку в Додатку 1 до цього листа, у власність ПрАТ «УДП», — йдеться в документі.

У своєму листі Хом’яков поінформував, що керівництво робить рішучі кроки по залученню необхідних додаткових інвестицій і/або кредитних коштів в розмірі до $ 200 млн, які будуть спрямовані на фінансування будівництва нового флоту для функціонування на річці Дніпро, що, як очікується, закладе основу для фінансової спроможності підприємства на найближчі 10-15 років. Так, у співпраці з МІУ були проведені робочі зустрічі з представниками міжнародних фінансових інститутів (МФК, МБРР, ЄІБ) з метою вироблення дорожньої карти для залучення УДП кредитних коштів і подальшого розвитку внутрішнього водного транспорту України.

«На жаль, в результаті зазначених робочих зустрічей з представниками міжнародних фінансових інститутів були досягнуті остаточні домовленості про залучення комерційного кредиту для будівництва нового флоту УДП для розвитку внутрішніх водних шляхів через непорівнянності нинішнього фінансового стану УДП, незначний обсяг чистого прибутку підприємства для залучення і обслуговування кредиту в розмірі до $ 200 млн. Зате, з огляду на стратегію діяльності ЄБРР в Україні, одним з цільових напрямків діяльності банку є інвестиції в основну національну транспортну мережу, а також проекти, спрямовані на розширення транскордонних зв’язків і транс’європейських коридорів, включаючи розвиток внутрішніх і міжнародних річкових водних шляхів згідно Транспортної стратегії держави», — зазначив він.

У той же час, як стало відомо керівництву УДП, Міністерство інфраструктури протягом жовтня 2020 року досягла попередньої домовленості з керівництвом ЄБРР про виділення ліміту кредитних коштів в розмірі до $ 200 млн і надання проектного фінансування па розвиток водного транспорту в 2021 році.

«Як Вам відомо, керівництво ПрАТ« УДП» виступило з ініціативою розробки комплексної державної програми розвитку внутрішнього водного транспорту і використання виробничих потужностей ПрАТ в якості координатора цієї програми і одного з можливих реципієнтів кредитних коштів ЄБРР для побудови нових одиниць флоту і задоволення логістичних потреб основних експортерів при транспортуванні вантажів по річці Дніпро. Для цього були проведені робочі зустрічі з керівниками відповідних структурних підрозділів ЄБРР/ЄІБ в Україні та опрацьовані питання можливого залучення коштів під розвиток судноплавства на річці Дніпро. Керівниками відповідних структурних підрозділів ЄБРР/ЄІБ в Україні була висловлена ​​пропозиція розширення меж кредитної програми не тільки виключно питаннями створення нових одиниць флоту для розвитку судноплавства по річці Дніпро, але також і питаннями розвитку портової інфраструктури річкових портів, зокрема причальних стінок, які ПрАТ «УДП» доцільно було б отримати в якості основних фондів», — підкреслив Хомяков.

Прохання про передачу на баланс УДП розташованих на Дніпрі річкових портів та терміналів Хомяков аргументував тим, що основними напрямками діяльності ДП «Адміністрація річкових портів», яка управляє ними зараз, є стягнення і забезпечення цільового використання всіх видів зборів в річкових портах, а також розвиток пасажирських перевезень. У той же час, за словами Хомякова, ряд об’єктів в структурі її основних фондів не є профільними і не відповідає зазначеним основними напрямками діяльності підприємства, а кошти достатні для раціонального, ефективного використання, модернізації та розвитку зазначених основних фондів в ДП «Адміністрація річкових портів» у фінансовому плані підприємства на 2021 рік відсутні.

«З огляду на останнє, з метою розвитку судноплавства на річці Дніпро, більш ймовірного залучення кредитних коштів від ЄБРР/ЄІБ з боку ПрАТ «УДП» доцільна безоплатна передача об’єктів основних фондів, зазначених у переліку згідно з додатком до цього листа, від ДП «Адміністрація річкових портів» до ПрАТ «УДП», — підсумував він.

На початку 2020 року Хомяков заявляв, що УДП планує розширити діяльність за рахунок вантажоперевезень по Дніпру. За його словами, на Дніпрі підприємство бачить достатню для себе вантажну базу.

Нагадаємо, що компанія «Агро Провіжн» співпрацює з різними портами та терміналами по всій Україні. Зі списком актуальних портів і терміналів, з якими ми працюємо на даний момент, Ви можете ознайомитись на сайті у відповідному розділі «Термінали». Для зручності користувачів ми відображаємо назву порту або терміналу, його адресу та актуальні культури разом із закупівельними цінами на відповідну агропродукцію.  

Джерело