Ситуація критична: аграрії не виконують форвардні контракти

08.02.2021

На ринку зернових контрактів склалася критична ситуація. Вітчизняні аграрії ігнорують виконання взятих на себе зобов’язань.

Про це та багато іншого велася дискусія між учасниками круглого столу «Чи є майбутнє у форвардних контрактів в Україні», ініційованого Українською зерновою асоціацією.

Попередній рік був непростим для українських аграріїв. Погода серйозно вплинула на врожайність у багатьох областях. Однак в цілому, сукупний обсяг зібраної продукції все одно був одним з кращих: близько 84 млн тонн зернових і олійних культур, в тому числі 30 млн тонн кукурудзи і 25 — пшениці.

Глобальна зміна клімату і пандемія, що вплинули на валовий збір світового зерна, привели до високих цін на продукцію в січні — лютому 2021 року. Деякі аграрії вирішили скористатися сформованою кон’юнктурою і відмовилися від форвардних контрактів на користь реалізації запасів за більш вигідними цінами. Загальна кількість невиконаних договорів досягло цифри в 30% від укладених або 6-7 млн ​​тонн з 30 млн тонн відповідно.

Юристи, економісти, представники міжнародних фінансових і вітчизняних компаній, аграрії, які брали участь в дискусії, відзначили вкрай негативні наслідки таких дефолтів як для репутації самих компаній, які відмовляються від виконання форвардів, так і для української економіки в цілому. Як зазначив доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський, є науково підтверджена пряма залежність між контрактною дисципліною національних компаній і загальним станом економіки країни.

Вже зараз почалося укладання нових форвардів на урожай 2021 року та зарубіжні інвестори вже показали достатній рівень скептицизму при розгляді пропозицій від українських аграріїв. Однак, економіст застеріг уряд від термінового втручання в ситуацію на нинішньому етапі.

Відзначимо, що компанія «Агро Провіжн» також укладає форвардні контракти на взаємовигідних умовах. Гарантуємо виконання контрактних зобов’язань на всі 100% незалежно від ситуації на ринку і за її межами. За більш детальною консультацією звертайтеся до наших менеджерів.

Джерело