Ми працюємо! Актуально на 29 Січня

Кукурудза – одна з найвигідніших і найперспективніших культур!

23.11.2021

Кукурудза вважається однією з найзатребуваніших зернових культур, проте її майбутнє може бути ще значнішим! Є величезні передумови до того, що вона стане найвигіднішою культурою в сільському господарстві.

В першу чергу потенціал кукурудзи як сільськогосподарської культури полягає в широкому спектрі її застосування. Наймасштабніші сфери – це, звісно, харчова промисловість, в тому числі виробництво борошна, крохмалю використання зерен в їжу, а також тваринництво – кукурудзою або кормом з неї годують рогату худобу, свиней і птахів. В досить великій кількості кукурудзяний крохмаль використовується у фармацевтичній, будівельній і паперовій промисловості.  Більше того, промисловий крохмаль використовують для виготовлення екологічних пакетів, фарби, косметичних засобів, гофрокартону, хімікатів й навіть клеїв.

Кукурудза потрібна і в суперсучасних технологіях виробництва. Наприклад, для виробництва біогазу, який підходить під стандарти «зеленої енергії», тобто сприяє поліпшенню екології й боротьбі з глобальним потеплінням. Для виробництва газу кукурудзу подрібнюють і перетворюють на силос. Отриману субстанцію поміщають в спеціальні ємності з анаеробним середовищем, де в процесі життєдіяльності специфічних бактерій кукурудзяний силос виділяє метан, що використовується як джерело енергії.

Окрім біогазу, кукурудза використовується для добування біоетанолу. Тут використовується два методи: сухий і вологий. У першому випадку ядра кукурудзи перемелюють у борошно й додають воду. Отримана суміш бродить, завдяки чому виходить природний спирт. Вологий метод передбачає спочатку замочування і набрякання зерна й тільки після цього – його перемелювання. Отримана субстанція теж піддається температурній дії та бродить.

В Україні вирощувати кукурудзу особливо вигідно, адже більшість врожаю йде на зовнішній ринок. Наша країна займає лідируючі позиції серед експортерів кукурудзи, такий бізнес приносить колосальний дохід! Варто відмітити, що основним «покупцем» є Євросоюз – один з найстабільніших імпортерів на міжнародному ринку.

Окрім цього, кукурудзу досить просто вирощувати. Головна її вимога до погодних і кліматичних умов – це достатня кількість сонячного світла. Окрім світла, важливий і рівень вологості. Найбільш збалансованими ці показники є в лісостепу та степу, тому ці райони дають найбільші врожаї й найякісніше зерно.

Краще всього для посіву кукурудзи походять чорноземи, суглинні, супіщані та заплавні ґрунти. Найбільш оптимальний рівень кислотності – рН 5,5-7. Саме такий показник гарантує найбільш високу врожайність.

Одним з прогресивних методів вирощування культури є технологія No-Till. Базується вона на мінімальному втручанні людини в процес посіву і вегетації. Наприклад, залишки попередників не забираються: вони служать для захисту ґрунту від перегрівання і перешкоджають надмірній втраті вологи.

Основні мінеральні добрива, яких потребує культура – це азот, фосфор і калій. Їх вносять в стандартній пропорції в період активного зростання і вегетації. Завдяки правильній підгодівлі культура здатна дати на 10-12% більший врожай, ніж без додаткових речовин.

Всесвітня практика показує, що її використання в промислових цілях з роками тільки розвиватиметься й посилюватиметься, тому бізнес по вирощуванню цієї культури ставатиме усе більш прибутковим!