Кукурудза – найпопулярніші сорти

Кукурудза – по-справжньому популярна й універсальна культура. Її використовують у харчовій промисловості (з зерен кукурудзи виробляють крохмаль, етиловий спирт, пиво, попкорн і навіть цукор), годують велику рогату худобу, птицю та свиней. Найбільшим споживачем української кукурудзи є Китай, за ним ідуть країни ЄС, Північної Африки та Азії.
Найбільш поширеними сортами кукурудзи в Україні сьогодні вважаються цукрова, воскоподібна, кремниста, пінг-понг, рання золота, кубанська консервна, ароматна, японська та гібрид Ауріка. Різновидів та сортів кукурудзи досить багато, всі вони мають свої особливості вирощування та строки дозрівання, а тому, щоб обрати ідеальний сорт для посіву, слід спиратися на географічне положення та кліматичні умови місцевості.
За тривалістю дозрівання сорти ділять на ультраранні, ранні, середньоранні, середньостиглі та пізньостиглі.
Цукрова кукурудза
Один із найпопулярніших сортів. Її консервують, їдять вареною, додають у салати та супи. Качани цього сорту бувають від 15 до 30 см, а їх зерна дуже поживні, насичені білком та корисними мікроелементами. Цукрова кукурудза з раннім терміном дозрівання готова до збирання вже за два місяці, середньостиглі сорти збирають на 70–85 день. Цей сорт добре витримує посуху, але не переносить заморозків. Для ефективного зростання їй необхідна пухка очищена від бур’янів земля з нейтральним або слабокислим ґрунтом. Важкі холодні, кислі та солонуваті ґрунти для вирощування цукрової кукурудзи не підійдуть. Її сіють на глибину 6-7 см.
Воскоподібна кукурудза
Використовується переважно для виготовлення крохмалю, іноді йде на корм худобі. Термін її дозрівання складає приблизно 80 днів. Від інших сортів воскова кукурудза відрізняється зернами – вони гладкі й матові, а в розрізі їх структура нагадує віск. Цей сорт дуже любить вологість й потребує великої кількості азоту. Для вирощування культури підійде слабокислий, нейтральний суглинистий або супіщаний ґрунт. Висаджують рослину на глибину 3-4 см у добре підготовлену та очищену від бур’янів землю.
Кремниста кукурудза
Цей сорт найчастіше вирощують для виготовлення крупи та кукурудзяних пластівців. Особливістю сорту є кругле, блискуче та досить тверде зерно, збагачене білком. Така культура скоростигла й може витримувати нетривалі заморозки.
Японська кукурудза
Це різновид кукурудзи, що відноситься до декоративних сортів. Досить часто її використовують і для виготовлення попкорну, адже вона добре розтріскується. Сорт потребує великої кількості світла і теплого ґрунту, відрізняється нестандартною формою качанів та їх кольором.
Пінг Понг
Ще один сорт кукурудзи, яку вирощують для виробництва попкорну. Зерна цієї кукурудзи збагачені магнієм, аскорбіновою кислотою та вітамінами групи В. Початки мають у довжину близько 15 см. За тривалістю дозрівання це середньостиглий сорт, який висаджують на глибину 10 см у будь-який ґрунт, крім піщаного.
Вирощування кукурудзи досить рентабельне, проте іноді їй не вистачає поживних речовин. Для цього слід уважно стежити за стеблом та іншими частинами рослини. Пожовкле листя сповіщає про нестачу азоту, адже в цьому випадку знижується вміст хлорофілу. Якщо кукурудзі не вистачає фосфору, вона погано зростатиме, а коренева система не зможе виконувати свої функції та транспортувати поживні речовини. Також між оригінальними сортами та гібридами потрібно витримувати не менше 500 метрів, щоб під час запилення у качанах не формувалися неякісні зерна.
Обирайте сорти, адаптовані до ваших кліматичних умов, а також вже оброблені зерна – це дозволить зменшити ризик появи хвороб та шкідників.