Чотири пріоритети міністерства аграрної політики

17.02.2021

Роман Лещенко, голова відтвореного міністерства аграрної політики і продовольства, окреслив основні напрямки роботи відомства, в своїй промові на форумі «Україна-30. Коронавірус: виклики і відповіді».

Управління профільними державними підприємствами не є нормальним функціоналом міністерства, вважає головний аграрій країни. Завданням на найближчий період, він назвав відновлення функціонування відомства і формування професійного колективу проєвропейського типу.

Чиновник позначив чотири пріоритетні напрями роботи аграрного міністерства:

1. Повноцінний запуск ринку землі з 1 липня 2021 року. Правила функціонування ринку сільгоспземель розробляються вже 30 років з моменту здобуття країною незалежності в 1991 році. Розмова йде про повноцінний запуск інституції з перехідним періодом на принципах прозорості та чесності.

2. Запуск проекту меліорації і зрошення земель півдня України. Для цього вже створено дорожню карту, отримана повна підтримка законодавців і виконавчої влади.

3. Розробка зрозумілою сучасній стратегії розвитку сільгоспгалузі до 2030 року. Притому такий документ буде публічною платформою експертного плану з чіткими термінами виконання.

4. Відкриття нових міжнародних експортних ринків для українських сільгоспвиробників і аграріїв. Також максимально швидко необхідно розробити адаптивний механізм в умовах змін на глобальному ринку агропродукції.

Джерело