Агроскаутінг – основа професійної агрономії

12.02.2021

Засновник компанії AgroOnline і її операційний директор Віктор Боровик поділився думками про перевагу грамотного агроскаутінга.

Нагадаємо, ця методика передбачає занесення всіх даних по агрозаходу в програму, яка зберігає і аналізує інформацію, видаючи результати дослідження і конкретні рекомендації.

Даний інструмент важливий, в першу чергу, для самих агрономів. Приклад: власник бізнесу намагається розібратися зі слабкими показниками врожайності. Винен агроном? Ні в якому разі. Адже завдяки програмі було зафіксовано пропозицію фахівця зробити підгодівлю, але компанія вирішила заощадити на добривах.

Земля вимагає багаторічного комплексного підходу і агроскаутінг дозволяє зберігати і аналізувати дані за всі попередні роки. Папір і гаджети, на відміну від хмарного зберігача — не найнадійніший спосіб берегти численні цифри.

Деякі аграрії сприймають програму, як додатковий клопіт. Адже всі зібрані за день дані, необхідно заносити в сервіс. Але після накопичення масиву інформації, програма стає вкрай корисною і значно полегшує планування агромероприятий. Додатково сервіс самостійно структурує дані і видає можливі ризики і рекомендації.

Агроскаутінг ще більш затребуваний для великих агрогосподарств, коли на полях працюють кілька агрономів. Відпадає необхідність в комунікації в месенджерах і збереженню різних даних по різних площах на гаджетах.

Інструментарій вимагає більш ретельного і тривалого збору інформації «в полях», але це з лишком окупається одержуваної ефективністю агромероприятий, виконуваних на підставі роботи програми.

Агроскаутінг дозволяє також професійно оцінити ефективність роботи сільгосптехніки. Дані покажуть якість обробки пестицидами, посіву, збору.

Джерело